Damiana

Pátek třináctého!

Tak. Je čas na dnešní resumé. Dostalo vás nějak to zatracované datum? Já si rozbila dvoje náušnice, v cukrárně jim došla má oblíbená zmrzlina a stávkoval mi net. Co vy? Bez úhony?
(Pokud je tu nějaká Edita nebo narozeninář, tak se omlouvám a vše nej 🙂

Nejlepší odpověď
kamila44444

No, já jsem toho moc neměla.Akorát že jsem se 3× pořezala.-Chodím do zákl. školy a vyuvedává nás školní autobus.Dnes nás vyzvedával jeden opravdu hrozný řidič.Nevzal půlku školy-dojel hrozne brzo, ani nečekal..prostě nic- spolužačkám to ujelo o pár sekund.U toho by jste museli být.Dnes to bylo hrozné pro všechny-všem se něco stalo..Jinak nevím co říct..A ještě dneska si odvezli babičku do nemocnice :/ ani nevím co jí je

Další odpovědi
tom004

Jak už jsem napsal,pohoda,klí­dek a tabáček.Dokonce i náš děda,kterému jsme dnes popřáli k šestaosmdesá­tinám. :))

VampGirl

Moje resumé: Školu jsem měla od devíti a povedla se mi písemka z fyziky. Takže jsem s dnešním pátkem třináctého docela spokojená. :D

quentos

znáte ten hit – Jaký si to uděláš, takový to máš? To platí i pátku třináctého ;{)> já si nemůžu stěžovat. Venku bylo dneska takový kluziště, že se svou (ne)motorikou bych si, kdybych tomu věřil, tutově něco zlomil. Stačilo si dávat pozor a nebejt pověrčivej ;{)>
Doplňuji:

  • o pátku

michael69

Dodám z čeho vzniklo tato pověra.Pochází ze 14.století. Konkrétně ze dne 13.10.1307 (tehdy byl rovněž pátek),kdy z iniciativy fr. krále Filipa IV.zvaného Sličného nastal hon na Templářské rytíře po celé Francii.Nastalo velké zatýkaní,vraždění a majetek řádu po kterém zadlužený král tak toužil, byl zabaven.Rytíři,kte­ří se postavili na odpor byli nemilosrdně upáleni. Po těchto událostech nastala krutá léta plná neúrody a tuhých zim,které vyústily v hladomory a bídu.Lidé si to dávali do souvislosti s násilím páchaným na řádu Templářských rytířů,které začalo právě v ten pátek třináctého.Ve skutečnosti se jednalo o nástup tzv. malé doby ledové souvisejícím se sluneční aktivitou a končícím až v 19.stol.

WeeBear

Nestalo se vůbec nic negativního – naopak! 🙂 Do školy nám přidali osm skříněk a na každou třídu vyšla tedy jedna. Všichni máme jednu skříňku do dvojice, se spolužačkou jsme si tam nechávaly pravidla ve velkých složkách, oblečení, tělocvik, vypadalo to tam jako po výbuchu – a čistě náhodou jsme ten jeden klíček dostaly my dvě! Tudíž už máme každá svou skříňku. Akorát co jsem šla ze školy, tak začalo hnusně sněžit a vítr mi vál sníh přímo do očí skoro půlku cesty. 😁 Ale byl to náhodou moc fajn den. 🙂

SellLolAcc

no mel jsem byt zkouseny z jednoho predmetu ucitel si na to nevzpomel tak mi dal jeste cas abych se to naucil, zaspal jsem v trolejbusu a tak trosku jsem si dojel az na konecnou, rozkousnul jsem si ret ale jinak nic moc zavazneho :D nejak jsme to cela rodina prezili ;)

Klarisa

tento den je pro mě šťastným dnem,protože jsem v tento den vyhrála,poprvé když mi bylo 17 a trvá to dodnes,vždy si koupím los nebo si vsadím a vyhraji,škoda,že je to vždy jen malá částka.