Huck Finn

Pasují tyto PC komponenty k sobě? Stavím PC(viz.má předch.otázka) a o některých kompon. nevím, zda půjdou spojit.

zákl. deska GIGABYTE 970A-DS3, procesor AMD FX-6100, RAM Kingston HyperX Blu 4GB. Tuším, že by to jít mělo, ale chci odpověď od někoho fundovanějšího 😁 Rád budu také za doporučení levného tiššího chladiče na zmiň. procesor. Díky.
Doplňuji:
Ok, RAM bych chtěl asi 2× Kingston KHX1600C9D3B1/2G

Nejlepší odpověď
Bedy

klubru: Já bych radši zůstal ještě u Windows 7 nebo nemám-li zatím koupený Windows, zkusil bych Xubuntu nebo Kubuntu Linux, které můžete vyzkoušet i bez instalace – rovnou z CD nebo USB disku. (návody zde: http://wiki.u­buntu.cz/Insta­lace/Jak%20vyp­%C3%A1lit%20I­SO resp. http://wiki.u­buntu.cz/insta­lace/z_flash_d­isku )

Výhodou u Linuxu obecně je, že si počítač nemusíte brzdit antivirem&antis­pyware,… ve finále nemusíte mít ani firewall (všechny příchozí připojení jsou zakázané), navíc nemusíte pravidelně defragmentovat a čistit disk, nemusíte čistit registr – počítač se nebude zpomalovat tak jako se Windows časem zpomalují. Samozřejmostí jsou i 64bitové linuxové distribuce.

Xubuntu stáhnete zde: www.xubuntu.cz, v případě, že si vyberete Kubuntu, mrkněte na www.kubuntu.cz

Obecně na wiki.ubuntu.cz najdete spoustu informací o Ubuntu a jeho derivátech (to Xubuntu, Kubuntu,…) a najdete tam určitě odpovědi na spoustu Vaších otázek.
Jinak se můžete mrknout i na http://proc.li­nux.cz, kde najdete informace o jiných distribucí, například o mandriva Linux či Debianu.

A pokud se Vám Linux nebude líbit, tak jsou zde jiné možnosti, například koupě Windows.

Další odpovědi
cochee

Deska s procesorem ano. Kingston HyperX Blu je nedostatečné označení, napiš konkrétní typ – vypadá například jako: KHX1600C9D3B1/4G. V chladičích moc nejedu, vyber si někde na e-shopu nějaký podle ceny a přečti si o něm recenze na hardwarových webech.

anonym

Pojede to, akorát paměti bych bral už raději 2×4G KHX1600C9D3B1/4G a samozřejmě za uvážení stojí si pořídit i Windows 8, ceny jsou již vcelku příznivé.