Sandy

Pasivní znalost cizího jazyka

Co si mám představit např. pod pojmem „pasivně rozumí psanému a mluvenému projevu“? Nedokážu si představit, jak se dá jazyk ovládat pasivně.

Nejlepší odpověď
quentos

ještě doplnění k Badově správné odpovědi, pasivní znalost spočívá hlavně v tom, že danému jazyku ROZUMÍTE, tj. když ho čtete nebo slyšíte, ale sama nedáte dohromady větu.

Další odpovědi
anonym

Aktivní znalost – máte širokou slovní zásobu, dokážete mluvit nejen o počasí, umíte bezchybně gramatiku, nemáte problém vést obchodní jednání ani napsat obchodní e-mail.

Pasivní znalost – omezená slovní zásoba, máte blok mluvit, stěží dáte dohromady větu, psaní vám dělá potíže.

led

pasívna znalosť: rozumiem, čo mi hovoria – neviem odpovedať
príklad: rozumiem čo čítam v cudzej reči ale neviem hovoriť v tej reči