Dados

Pascal jak naprogramovat příklady

Čaute, nevím si rady jak v Pascalu naprogramovat tyto příklady:

Je dána řada náhodných čísel končící nulou. Určete, kolik z nich je sudých.

První číslo určuje počet čísel. Spočítejte aritmetický průměr řady.

Je dáno číslo spočítejte kolikrát lze od něj odečíst dvojku.

Z 50 čísel určete 3 největší.

Odpovědi
Quimby

A s čím si přesně nevíš rady?
Jsou to celkem jednoduché příklady, nejdříve si vymysli algoritmus, pokud ti to moc nejde, tak třeba na papír a poté to převeď do kodu.