LucinkaVyh

Partners – poradili vám s dobrou hypotékou a jste spokojeni?

Mám finančního poradce z partners. S partnerem chceme na jaře kupovat dům a zjišťujeme hypotéky. Sjednali jste si někdo nějakou hypotéku přes partners z produktů http://www.par­tners.cz/cs/pro­dukty/hypoteky/? Jste spokojeni? Nebo potom, co vám poradce poradil, jste pátrali ještě někde jinde? Lze se na ně spolehnout?

Odpovědi
Alis

Záleží na tom jaký ten poradce je, pokud mu jde o to mít co nejvyšší provizi, tak se bude snažit zaměřit na tu hypotéku, která mu nejvíc vynese (i přesto, že nebude uplně výhodná) Pokud je to poradce, kterýmu opravdu záleží na lidech a jejich dobru, tak vybere tu nejvýhodnější. Měl by najít alespoň dvě až tři varianty, abyste si mohli vybrat. Pokud Vás bude tlačit pouze do jedné u jedné banky, na to pozor. Zkušenost s poradcem z Partners mám, taky mi pomáhal s hypotékou. Samozřejmě se snažil, abych si k ní rovnou uzavřela i životní pojistku (z té mají taky velké provize) a do spoření. Pak jsem začla dělat v bance a díky tomu, že jsem tomu začala rozumět a vím jak to chodí už bych si na poradce dala hodně velký pozor. Snad aspoň trošku moje odpověď pomůže.

anonym

Obecně – takoví poradci žijí z provizí, které získají z produktů prodaných klientovi – takže jim jde zejména o tvé peníze, tvá spokojenost je druhořadá. Určitě si na rady takového poradce dávej veliký pozor – mohly by být drahé.
A určitě se nevaž na produkty jedné banky (což je případ Partners) – jakkoli poradcem propagované.
Při zájmu o nějaký produkt si obejdi více bank (nebo aspoň několik poradců navázaných na různé banky, jen tak si budeš moci opravdu vybrat (a jde o tvé peníze – na to nezapomínej).
Takže za mne – Partners ne! – a pokud ano, pak jen jako jednoho z poradců, ne jediného.