Partition Magic zdarma nebo jeho alternativa

Sháním Partition Magic nebo aspoň jeho alternativu. Jde mi hlavně o to, abych mohl rozdělovat disk, formátovat jednotlivé oddíly a provádět různé úkony s diskem. Díky.

Nejlepší odpověď
roy_x

Partition Magic zdarma asi není nikde, pokud se nebavíme o warezu. Vyjde na 70 euro, takže bych zvážil, jak často ho potřebuju používat a zda se mi investice vyplatí. Jinak bych poradil bezplatný nástroj System Rescue CD. Je postaven na Linuxu, nabootujete z vypáleného CD a můžete začít pracovat. Navíc kromě nástrojů pro práci s disky (samozřejmě umí číst a zapisovat i na FAT a NTFS) má i textový editor, Firefox pro přístup na web (zvláště dobré, když si člověk neví rady :)) a spoustu jiných věcí. Pomůže zachránit data, rozdělit disky, zformátovat je (ext2/ext3/ext4, reiserfs, reiser4, btrfs, xfs, jfs, vfat, ntfs, iso9660), změnit velikost oddílů a uděláte i zálohy celých oddílů. Tady je pár snímků.