Pokročilý

¨PARNÍ MOP v domácnosti

Zdravím, uvítala bych osobní zkušenosti s parním mopem pro domácnost. Je-li to doopravdy taková bomba, nebo jde jen o další spotřebič, který člověk použije párkrát a který najednou bez varování přestane fungovat, pochopitelně, že těsně po ukončení záruční doby.
Popsaným způsobem nám odešly v rozmezí cca 3 let 2 nabíjecí smetáky a tak místo nich uvažujeme o parním mopu. Kde jsou zvířata v bytě, myslím, že by se čištění parou mohlo i vyplatit.
Prosím, poraďte. Díky!

Odpovědi:

Mam ho, pouzivala jsem ho jednou a dala na pudu. Muzu vam rict, ze je tezky jako kr ... , neni absolutne vhodny na drevenou , nebo plovouci podlahu ( tece z nej voda - ne para ). Strasne s e s nim nadrete. Neprakticky. Hruza. Nechala jsem se pred lety nalakat na reklamu. Slecna , mladoucka , tak 50 kg .. lehounce vytirala podlahu ... zkratim to : vratila jsem se zase k mopu. -iv-

Záleží na tom,jak kvalitní parovač si pořídíte.Musí být spíš větší,asi jako vysavač,aby se do něj vešlo alespoň 1,5l vody.Potom z něj jde skutečně pára (voda jen pár kapek na začátku po spuštění páry a ta se spouští až po nahřátí,což signalizuje kontrolka).Čistíme s tím koberce a jde to perfektně,je to taková desinfekce a vyžene to z koberců prach a chlupy.Na hodně špinavý koberec ale beru šamponovač.Také se s parovačem dají čistit okna,ale to chce spolupráci dvou osob,jeden musí stírat stékající špínu dole na rámu okna.
Má to víc nástavců,taky na čalounění a kulatou trysku na čištění třeba záchodové mísy pod okrajem,taky odpady,to jsme nezkoušeli.Dnes jsou k dostání i parovače,které si přisávají saponát,takže čistí opravdu dobře.
Ty malé "prďoly" bych ale nekupovala.

Zlatý

mám parní mop - velmi mne zklamal . jen to funguje pokud chci obnovit barvu na kobercích/ ne čistit/ tak je přejedu párou - jinak stojí a zahálí . Na hladké povrchy se mi neosvědčil , nejlepší je ruční mop - kbelík a voda.

parní mop je dost dobrá věc ,ale záleží na tom jestli ho budete využívat . Čistím s ním koupelnu sklo ve vytrýně .matrace ale i kočičí domeček . nenašla jsem odvahu ho použít na dřevěnou podlahu ,přijde mi to moc mokré . skvěle se s ním myje motor auta ,ale i okna . Múj osobní názor do TV shopu bych pro něj nešla .

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.