Pokročilý

Jak se parkuje na vozovce za žlutou čárou?

Ahoj, mam dotaz - u vozovky je z prave cary zluta cara a ja parkuji primo za ni (tzn. ona je prede mnou), a to predkem vpred. (Predni kola auta se zlute cary vubec nedotykji a ani ji nijak nezakryvaji. Pouze predek auta/kapota jakoby zlutou caru ve vzduchu kryje. Je toto v poradku a v souladu se zakonem, nebo je to na pokutu? Doufam, ze jsem to napsala srozumitelne. Predem vsem dekuji za odpovedi a nazory.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na poloze kol nezáleží, obrysem vozidla zasahuješ do vodorovné značky V12c, je to na pokutu.

Další odpovědi:

Pokročilý

Jde o značku V12c, zákaz zastavení. Vozidlo nesmí žádnou částí přesahovat toto dopravní značení. Na druhou stranu je obtížné prokázat, že kousek auta stojí za ní (úhloměr asi policajti nevozí), navíc bych tvrdil, že pokud je to o kousek, tak jsem nenaplnil materiální znak přestupku.

Důležité ovšem je, jestli ta čára zároveň není u křižovatky nebo přechodu, ikdyby totiž byla kratší než vzdálenost, která je obecně zákonem stanovená, tak se můžeš dopustit přestupku, jakoby tam žádná žlutá čára nebyla.

záleží na policajtech. také jsem se s nimi dohadoval o centimetrech a odkud se měří křižovatka. když Tě bude chtít dostat, tak Tě dostane a klidně na něčem jiném, třeba náhradní žárovky, lékárnička, reflex. vesta, umístění denního svícení atd.

Stříbrný

Jedině fotka, nebo nákres. je vysvětlitelný.
Tak jak to popisujete se dopouštíte přestupku, pokud jsem dobře pochopil popis.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.