Sáva

Jak zabránit tomu, aby mi před vchodem do domu parkovali stále nějaké auta?

Dobrý den, nevíte, jestli můžu nějak zabránit tomu, aby mi před vchodem do domu parkovali stále nějaké auta.? Pokaždé když k sousedům přijede auto, tak nám stojí před vchodem (asi 1m-1,2m široký) a já musím chodit přes zahrádku.Dá se tomu nějak zabránit? Jim je to jedno.Ani domluva nepomůže.
Doplňuji:
No náčrtek bych udělala, ale nevím jak ho sem vložit. :( Takže nafotit a vzít na obecní úřad by pomohlo? Zkusím to! Prostě máme dům, do vchodu udělaný chodník (to obec povolila) a z toho chodníku se jde rovnou na silnici (je to taková vedlejší) a prostě kde jaký blbec si stoupne přímo před ten chodník a já pak domů domů zahrádkou! :( Zkusím ten obecní úřad) S tím odtahem nevím. Ještě by mi dal někdo do .....

Nejlepší odpověď
beri49

Náčrtek situace by docela pomohl

Další odpovědi
zzzzz

Tam není chodník po kterém můžete projít?

Leda zavolat policii, zaparkované auto nesmí bránit vjezdu, nebo vstupu do domu nebo na pozemek, normálně se opravdu před vjezdem/vstupem neparkuje.

Ájina_T

Buď je tam silnice a pak parkovat prostě smí (ale pak není možné, aby tam byl legálně vstup do domu) … nebo stojí na chodníku či zeleni a pak zavolat městskou policii.
Bylo by dobré se podívat do územního plánu obce například jaká kategorie komunikace je Vaše ulice – podle toho se určují průjezdné profily a možnosti parkovat atd.

mosoj

To stojí na chodníku ?

Quimby

Vyfoť si to všechno a dones to na úřad, že by si chtěl/a zažádat o to, aby buď přidělili to parkovací místo tobě a nebo aby tam hodili zákaz vjezdu.

honza19hk

Pokud nepomůže policie,tak bych jim to na laně za nějakým silným autem odtáhl.A je jedno zda to je zabržděný nebo ne. Já to takhle udělal už několikrát a dotyčný si to příště rozmyslí.

cukrar

dodejte přesné GPS místa, pak lze radit..
Nemůžete zabránit parkování vozidel, pokud neporušují předpis. Odtah nemůžete volat, přesněji neodtáhnou ho…

vranovahan

No, pokud místo před vchodem není váš pozemek, tak s tím jen těžko něco uděláte. Maximálně můžete zkusit zajít třeba na obecní/městský úřad a zkusit je požádat, jestli by tam nešla umístit značka zákazu stání nebo něco podobného. Pokud je to ovšem váš soukromý pozemek, tak proti tomu bojovat můžete. Třeba na https://www.do­pravniznaceni­.com/ se dají sehnat takové ty sklopné sloupky, které například bývají na reservé parkovištích. Jedná-li se o váš pozemek, tak si ho tam klidně můžete umístit a nikdo vám tam parkovat nebude.

mojitek

Trošku nerozumím tomu proč by u „VCHODU“ do domu nemohla parkovat auta pokud to není soukromý pozemek.U „VJEZDU“ (řádně označeném) by to byla jiná situace,samozřejmě… Tak to trošku osvětlete.

Dochy

Já tomu rozumím. V aktuálních předpisech jsem to sice nenašel, ale celou svou řidičskou kariéru žiju v tom, že se nestaví před vyústěním chodníku na silnici, před bránama a brankama pokud mezi nimi a zaparkovaným místem není dost prostoru apod. Vypadá to, že poslední verzi pravidel psali lidé, kteří znají jen městský provoz, kde kolem každé cesty vede chodník a na každém rohu je přechod. Ono je třeba spousta míst, kde je povoleno podélné stání častečně na chodníku. Pokud za chodníkem máte plot, někdo vám takhle zastaví před brankou, tak se tam třeba s kolem nebo kárkou nevytočíte. A tohle je podobný případ…

mojitek

no já nevím,ale nikdy jsem neviděl aby mezi dveřmi do domu a silnicí nebyl nějaký chodník-cesta atd.To by neschválili,sa­mozřejmě.

Dochy

Je spousta ulicek ve stare zástavbě kde je „krajnice“ sotva pár desítek centimetrů.
Já tazatele chápu. zkrátka mají před barákem záhonek s růžema nebo něčím podobným a mezi nima pouze chodník mezi dveřma a silnicí. Jako řidič bych v takovém místě rozhodně nezaparkoval a opravdu mně mrzí, že jsem takovýto případ nenašel v zákoně.

mojitek

tak takhle jsem to neviděl nikde ještě.Ale samozřejmě nebyl jsem všude,to zas ne :D Každopádně chtělo by to ukázat na mapě atd abysme byli v obraze,takhle jsme jasnovidci