DRAGONS

Parkování na invalidech nepřišlo žádné předvolání.

Zdravím, před rokem a něco jsem omylem zaparkoval na invalidech zhruba na 5–10min, nevšiml jsem si značky a vodorovná nebyla dosti viditelná jelikož to bylo na kostkách a staré čili sedřené. Bylo to u pošty brzo ráno spěchal jsem do práce, po té chvilce co jsem se vrátil k autu už tam stál příslušník policie a chtěl mě nechat odtáhnou, když jsem přišel tak si vše jen sepsal nic mi nedal jen podepsat to co si napsal a řekl mi, že mi pošlou předvolání, dosud mi nic nepřišlo, nedávno jsem měl jiný menší přestupek a policisté mi řekli že jsem u nich řešen. Nevíte někdo co s tím, zda mají nějakou dobu na oznámení????

Odpovědi
jpau

Ad1)
Pokud je to příslušník Městské police tak tě nemá právo předvolat (oni sice posílají různé výzvy ale právo předvolat tě nemají, to můžou jenom dopraváci nebo státní (tj. vlastně jenom státní protože dopraváci jsou součást státní policie)). Tzn. je to fuk a můžeš na ně vesele prdět.

Ad2)
Tuším, že promlčecí lhůta je rok. Takže pokud jim do roka nepodáš vysvětlení a oni tě nepotrestají (nevyměří pokutu) tak je pak přestupek smazán. Jinak by to bylo, kdyby ti na férovku dali pokutu, pak to zaplatit prostě musíš a pokud to odkládaš tak ti běží nějaké penále.

Vseznalek88

JPAU Neustále tady kydáš nesmysly ohledně zákonů.

Obecní policie může podle zákona 553/1991 konkrétně podle paragrafu 11 odstavce 1 vyzvat osobu k podání vysvětlení a dle stejného zákona stejného paragrafu ale odstavce č.3 je taková osoba POVINNA výzvě vyhovět.

DRAGON 5: Pokud se to stalo před více než 12 ti měsíci, tak je věc promlčena.

cukrar

rok je promlčecí doba.