blesk26

Parkovací automat – jedná se o platnou dopravní značku?

Ve centru města, kde parkuji, je jednosměrná ulice označená modrou značkou neplaceného parkoviště. Vyznačená parkovací místa se táhnou podél celé ulice. V jednom místě jsou přerušena výjezdem od divadla, což ale není z mého pohledu křižovatka (hned vlevo za okrajem fotky) a následně jsou ještě 4 vyznačená parkovací místa a křižovatka. Nicméně přímo uprostřed před těmi 4 místy je tato cedule (viz foto). Ulice, která se s touto pak kříží, zpoplatněná je.

Mám tedy otázku: je toto platná dopravní značka a znamená, že tyto 4 místa jsou placená, nebo by tam muselo být klasické modré P s hodinami? Na parkovacím automatu jsou totiž napsané ulice obě. Není toto ale jen informační cedule, abych věděl kde hledat ten parkomat?

Foto: http://img.ctrlv­.in/img/5249471188­147.jpg

Díky za odpověď :)

Nejlepší odpověď
anonym

„Cedule“ na fotce je jen informativní směrovka k parkovacímu automatu.

Další odpovědi
cukrar

Uvedená cedulka není dopravní značka ve smyslu vyhlášky 30/2001

Lze jen vyvodit, že tam tím směrem je parkovací automat, abyste ho nehledal jinde…
Zdali je v tomto místě placené stání, nelze poznat z uvedené fotky.