bobrik

Park kultury a oddechu Julia Fučíka v Praze, bývalo „kruhové kino“ Stavba stojí… to už tam dávno není.

Jen nevím, v kterým roce to bylo.

Nejlepší odpověď
Jikra

Osobně nevím kdy to zaniklo ale jako školák sem tam byl asi 3× roce 1962/63.A můžu říct že sem na to koukal s hubou dokořán.To byl zážitek!Plátno kolem dokola, stálo se tam protože člověk se točil jak na obrtlíku aby to všechno zkouknul. Dnes už si stopáž promítaných dokumentů přesně nepamatuju ale myslím že to trvalo tak kolem 20min.
Na netu sem našel tohle:
A konečně dalším odvozeným systémem byla Kinopanorama **promítající plně panoramatický obraz v sále na několik pláten válcového tvaru kruhu plných 360°. Systém byl využíván převážně v tehdejším SSSR a někteří z vás již určitě tuší, že se jedná o tzv. **kruhové panoramatické kino, které fungovalo od 60. do začátku 80. let i na Výstavišti *(tehdejší PKOJF nebo lidově „Fučíkárna“) *v Praze *(v roce 1991 byla budova kruhového kina přestavěna na dnešní muzikálové divadlo Spirála) *.