HonzikPernik

Paříž není Francie? Koukal jsem na film tam to říkali, jak je to?

Nejlepší odpověď
annas

Paříž je město, Francie je republika. .Ve Francii to není jediné město, takže nelze jedno město považovat za celý stát. Francie nabízí mnohem víc než jen Paříž, i když ta je významým městem.

Většině lidem se při vyslovení slova Francie vybaví toto město. – Paříž.

Další odpovědi
anonym

To je přece jasné. Hlavní město není ještě celý stát. Praha také není Česká republika.