Adam

Pardubický kraj. Hledáme poklad (doplňovačka)

Nejvyšší hora kraje se jmenuje ............... a má výšku ...... metrů. Město zapsané v seznamu UNESCO je ......... . Narodil se zde hudební skladatel ................ . Proslulé hipologické muzeum je v zámku ................. . Město se zachovalým gotickým opevněním je ................ . Na území kraje se nachází soubor lidových staveb ............. . Jeden z nejstarších hřebčínů světa se nachází v ............. . Poklad je k vyzvednutí na hoře s gotickým hradem, která se nachází nedaleko Pardubic. Jmenuje se .................. a je ............... původu.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Pokud nevíš nebo nenajdeš v učebnici, stačí si vybrat nějaký vyhledávač, například google.com, tam najdeš, co hledáš.

Prvních 5 doplnění:

1), 2) http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­ource=hp&q=nej­vy%C5%A1%C5%A1%C3%AD+ho­ra+pardubick%C3%A9ho+kr­aje&aq=f&aqi=&aq­l=&oq=&gs_rfa­i=&fp=3a54bf5311fe­a62d

3)
http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&q­=M%C4%9Bsto+zap­san%C3%A9+v+sez­namu+UNESCO++Par­dubick%C3%BD+kraj­&aq=f&aqi=&aq­l=&oq=&gs_rfa­i=&fp=3a54bf5311fe­a62d

  1. odvodíš z názvu města, které najdeš v otázce 3), pak stačí do vyhledávače zadat to dané „město skladatel“
  2. http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&q­=hipologick%C3%A9+mu­zeum&aq=f&aqi=g2&aq­l=&oq=&gs_rfa­i=&fp=3a54bf5311fe­a62d

A v podobném duchu pokračuješ i u ostatních otázek. To už zvládneš sám, když už víš, jak na to, ne?

Další odpovědi
verka

No třeba Adam ví a zadal to pro nás, vždyť to tak dělájí i někteří ostatní. Adame doplň, byl to tvúj úkol? Je to lehké, většinu odpovědí mám kolem sebe.

Gollumek.88

chlapečku, základní škola je škola, kde se děti jako ty, učí základnímu vzdělání. Učí se ho proto, aby nebyly úplně dutý a měli nějaký základ.

Ve škole dostáváte domácí úkoly proto, abyste si procvičili probranou látku a lépe si ji zapamatovali. Domácí úkoly máte obvykle vypracovávat sami, sami vyhledávat a zjišťovat informace ať již z knih nebo z internetu.

Dávat sem tvoje rozpracované úkoly, to mi přijde smutný. Jsi tak líný, že nic samostatně nevypracuješ. Pro tebe to základní vzdělání zjevně smysl nemá, protože si necháš všechno dát až pod nos. Je mi líto, že dnešní generace dětí domácí úkoly nechává vypracovávat jiné za sebe a sami čekají jen na to co jim ostatní předhodí jako hotový úkol, který jen opíšou.

Mnoho štěstí v životě. Budeš-li takhle pokračovat budeš to mít opravdu hodně těžké.