martyuno

Jak je řešeno v Pardubicích hlavní nádraží pro maminky s kočárkem je tam snadný přístup nebo se musí nosit do schodů ??

Dobrý den,chystáme se spolu se ženou a malou dcerkou vlakem do Pardubic,zajímalo by mě jak je řešeno toto nádraží pro maminky s dětmi a kočárky,dostaneme se vůbec s kočárkem od vlaku do hlavní budovy?
Delší dobu jsem ve městě nebyl tak nevím jak to dnes na nádraží vypadá,předem díky za odpovědi… 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

Bude potřeba kočárek vynést po schodišti. Leda byste měli kliku a vystupovali na prvním nástupišti, z něj je možný přímý vstup do haly bez nutnosti použít schodiště…

Další odpovědi
briketka10

na některých nástupištích jsem viděla výtah, ale nevím, jestli je
pro přepravu osob zeptejte se přímo průvodčího a ten Vás pošle
za odpovědnou osobou..
Doplňuji:
Přístupnost stanice hlavní nádraží Pardubice :
Mobilní zvedací plošina
Stanice je vybavena mobilní zvedací plošinou k nakládání a vykládání cestujících na vozíku do a z vozu
Přístupnost stanice – b1 Přístupnost stanice – b1
Přístup do budovy stanice je bezbariérový včetně bezbariérově přístupné
označené pokladní přepážky
Přístupnost nástupiště – n3 Přístupnost
nástupiště – n3

http://www.cd.cz/cd-online/stanice­info.php?nazev=53613
Bezbariérový přístup na alespoň jedno nástupiště (dle ČSN 73 4959)