N

paragraf 52, pís.C

dobrý den,co přesně znamená tento paragraf?

Nejlepší odpověď
anonym

§52 písm. c, znamená že Vám náleží odstupné minimálně 3 měsíční platy.

Další odpovědi
standa

VÝPOVĚDNÍ DŮVOD, na základě kterého může dát zaměstnavatel zaměstnanci ´padáka´

§ 52/c zákoníku práce

Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď,
stane-li se zaměstnanec NADBYTEČNYM vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele(…) :
o změně:

  • jeho úkolů,
  • technického vybavení,

o snížení stavu zaměstnanců(…) nebo
o jiných organizačních změnách

O související povinnosti zaměstnavatele vyplatit zaměstnanci odstupné již bylo psáno

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx