tom004

Pár otázek státní maturity?

Doplňuji:
Odkaz se mnou nemluví,zatím.

Nejlepší odpověď
hippeace

z čeho?píši prvních 10 z čj

  1. Tradice světové literatury od počátku do poloiny 15. století
  2. Vývojové tendence nejstarší české literatury od počátku do období Karla IV.
  3. Husitské revoluční hnutí,jeho přínos pro rozvoj písemnictví a ohlasy v literatuře 19. a 20. století
  4. Renesance a humanismus, období rozkvětu umění a LV
  5. Pobělohorské období v kontextu evropských uměleckých směrů – J.A. Komenský
  6. Podstata národního obrození, první a druhá část národního obrození, hlavní představitelé a jejich tvorba
  7. Konflikt jedince a společnosti v dílech sposovatelů romantiků – romantismus
  8. Počátky českého realismu v dílech B.Němcové a K.H.Borovského
  9. Kritický realismus v světové a naší literatuře
  10. Představitelé a tvorba lit.

skupin 2.pol 19. stol – májovci, ruchovci lumírovci

Zdroj: http://mechatro­nik.blog.cz/ru­brika/maturit­ni-otazky-cesky-jazyk