huxa

Pár otázek ohledně akustiky a odhlučnění.

Vadí subwoofer blízko bedny počítače?
Lze počítačovou bednu odhlučnit například korkem zevnitř, aby byla téměř neslyšitelná a při běžném provozu se dalo ve stejném pokoji spát?
Jak nejlevněji odhlučnit a případně také i zateplit celokovovou místnost? (dopravní kontejner)

Nejlepší odpověď
briketka10

nejlevnější odhlučnění je a to ti
řeknou všichni hudebníci plata
od vajec 😁
na ten kov je musíš zřejmě něčím
přilepit..
Doplňuji:
nejdřív nalepíš polystyren tím
zateplíš a na něj přitlučeš ta
plata od vajec tím se vyrobí
skvělá akustika dovnitř..
ostatní ti neporadím toto
měli kluci ve zkušebně proto
to vím..
můžeš použít i staré matrace..

Další odpovědi
klob1

Za 1. záleží jak daleko máš ten reprák, většinou už se nedávají repráky, takže OK.
Za 2. Nechápu proč odhlučnit poč. bednu, buď pracuješ nebo nepracuješ na počítači. Pak možná nějaké mechanické prvky vyměnit.
Já třeba u počítače spím, což není asi dobré ohledně zdraví. Ale problém spát nemám. Ani ho neslyším, jak jede.
Za 3.Zateplit? Buď polystyrénem a pak to omotat. Jinak udělat ještě jednu stěnu a pak mezi nechat navézt prach a kousky Čedičové vaty z Orsilu Častolovic je to jen doprava a ta od nich moc nestojí, jsou rádi. Jinak obrovnej to dřevem a budeš mít i čím topit. Čím větší vrstva, tím lepší.

anonym

Ad subwoofer – podle mne nevadí, pokud nebude rezonovat „bedna PC“ (nebo součástky v ní) – což není až tak otázkou vzdálenosti.
Ad ´korek´ – pokud použiješ slušné vetráky a nebudou vibrovat plechy/plasty/des­ky, může být slyšitelný leda aerodynamický hluk (na jeho ztišení bys musel zvětšit větrací otvory a nebo namontovat tlumič)
Ad kontejner – pokud se už nedopravuje, pak zvenčí balíky slámy, jinak je to otázkou míry (možnosti) zmenšení vnitřních rozměrů
😉

tyna.ryglova

My jsme potřebovali zlepšit akustiku v práci. Obrátili jsme se proto na odborníky z https://www.av­tg.cz/ , kteří nám zlepšili ozvučení místnosti, takže pokud máte problém s celou místností, tak mohu jen doporučit.

briketka10

cochee

mám na mysli papírová plata
a né za komunistů to se tedy
mýlíš !!

briketka10

jeden článeček
K tomu polepení stěn platama od vajec – je ideální to udělat na všech stěnách?
záleží na tom, jak moc se vám to v té místnosti odráží, takže zkuste polepit jednu, dvě stěny a když to nepomůže tak, jak jste si představovali…na­lepte
další..
není-li místnost správně odhlučněná píšou dále na fóru může
se udělat hráčům špatně stoupnou-li si doprostřed místnosti..

http://hudebni­forum.cz/studio-a-recording/odhluc­neni-mistnosti-t8420.html

cochee

briketka: to odhlučnění platama od vajec se dělalo za komiků, když nic jiného nebylo; taky to stálo za prd. Navíc musely být papírové, s plastovýma to nefungovalo :) dnes jsou na trhu dedikované odhlučňovací materiály. Jasně, jsou drahé, ale tlumí řádově lépe než „vajca.“ Např.:
http://www.tlu­micimaterial.cz/
http://www.akus­ticka-pena.cz/novin­ky/tlumici-material-a-pena