Pár otázek kolem ruštiny

Dobrý den, jen bych se chtěl zeptat, jestli je ženský rod pro slovo бизнесмен. Dále bych se chtěl zeptat, co by jste naspali místo pomlčky ve větě У - есть два брата, je ve smyslu : Ona má dva bratry. Začátek věty v ruštině je ve smyslu ,,U ní , a právě to slovo ,,ní" mi uníká. Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Děkuji za rychlé odpovědi. Už to chápu ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

sice mám za sebou jen dva roky ruštiny, ale odpovědi jsou jednoznačné - бизнесвумен ; y неё.
Doplňuji:
Rocker: taky jsem si s tím pádem zájmene "ona" nebyl dvakrát jist, ale mám to podle všeho dobře: http://www.studuju.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

Já bych asi napsal biznesmenka (nevím jak psát azbukou na PC).V druhém případě to bude u nej (N,E a I s háčkem).Jestli si to teda dobře pamatuju:-)
Doplňuji:
Tak si to pamatuju blbě:-(

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

quentos: tím бизнесвумен bych si nebyl tak úplně jistý, pakliže srovnám s češtinou - například ženský kameraman je kameramanka, nikdy jsem neslyšel říct v češtině kameravumen nebo jak bych to vlastně měl v češtině napsat :-)

Zlatý

quentos

tazatel se ale ptá na ruštinu, nikoli na češtinu! V ruštině žádnou -manku v životě nenajdete. Manka je česká specialita... a Rumcajs taky ;{))>

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.