shannen

Papoušek-Jaké jsou povahové a rozumové rozdíly mezi Žakem a Eklektusem?

Nemohu se rozhodnout, jestli si mám pořídit papouška Žako nebo Eclectuse, mohl by mi prosím někdo zasvěcený říct, jaké zkušenosti s jedním či druhým má? Který je lepším společníkem, mazlíkem, který je učenlivější? Je lépe pořídit samečka nebo samičku, pokud jej nechci na chov? Díky všem za odpovědi.
Doplňuji:
Díky za odpověď, samozřejmě prohlížím weby, mám několik zvířat a papouška jsem měla také – Aratingu. Takže vím, že to není nic jen tak, jak to dělá spousta lidí, že si něco pořídí jen z rozmaru a nevědí, do čeho jdou, prostě vím, že je to zodpovědnost. Protože v odpovědi zaznělo to, co jsem chtěla slyšet, a sice náladovost, klidnější povaha – děkuju za odpověď a ikdyž je Žakouš méně vybarvený, je zřejmě o dost inteligentnější a možná tišší, než Eclectus a vyberu si jeho. Snad si padnem do oka. Díky moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Papouška si pořizuješ na delší životní etapu než psa. Dobře si rozmysli, co si pořídíš. Nějaká rychlo-rada tady ti nemůže stačit. Všechno máš na netu, i papouškářský chat kde všechno můžeš probrat. Zhruba se dá říct, že žako je klidnější, ale méně atraktivní. Eclectus je svým zbarvením atraktivnější (je ale velký rozdíl mezi zbarvením samce a samice) ale jedná se o papuška velmi citlivého na změny a vůbec trochu nervního. V době páření jsou i agresivní. I když je eclectus ze všech australských papušků asi nejinteligentnější, myslím si , že na afrického žaka nemá. Kdybych si vybírala společníka mezi papouchy, tak žaka.
Doplňuji:
Hlavně si vyber dobrého chovatele!!!