Avatar uživatele
shannen

Papoušek-Jaké jsou povahové a rozumové rozdíly mezi Žakem a Eklektusem?

Nemohu se rozhodnout, jestli si mám pořídit papouška Žako nebo Eclectuse, mohl by mi prosím někdo zasvěcený říct, jaké zkušenosti s jedním či druhým má? Který je lepším společníkem, mazlíkem, který je učenlivější? Je lépe pořídit samečka nebo samičku, pokud jej nechci na chov? Díky všem za odpovědi.
Doplňuji:
Díky za odpověď, samozřejmě prohlížím weby, mám několik zvířat a papouška jsem měla také – Aratingu. Takže vím, že to není nic jen tak, jak to dělá spousta lidí, že si něco pořídí jen z rozmaru a nevědí, do čeho jdou, prostě vím, že je to zodpovědnost. Protože v odpovědi zaznělo to, co jsem chtěla slyšet, a sice náladovost, klidnější povaha – děkuju za odpověď a ikdyž je Žakouš méně vybarvený, je zřejmě o dost inteligentnější a možná tišší, než Eclectus a vyberu si jeho. Snad si padnem do oka. Díky moc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwrana před 4191 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Papouška si pořizuješ na delší životní etapu než psa. Dobře si rozmysli, co si pořídíš. Nějaká rychlo-rada tady ti nemůže stačit. Všechno máš na netu, i papouškářský chat kde všechno můžeš probrat. Zhruba se dá říct, že žako je klidnější, ale méně atraktivní. Eclectus je svým zbarvením atraktivnější (je ale velký rozdíl mezi zbarvením samce a samice) ale jedná se o papuška velmi citlivého na změny a vůbec trochu nervního. V době páření jsou i agresivní. I když je eclectus ze všech australských papušků asi nejinteligentnější, myslím si , že na afrického žaka nemá. Kdybych si vybírala společníka mezi papouchy, tak žaka.
Doplňuji:
Hlavně si vyber dobrého chovatele!!!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek