Pokročilý

Panická úzkost / Hysterický záchvat

Popsal by mi prosím někdo stručně rozdíl mezi těmito dvěma psychickými stavy ? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Panická úzkost je vlastně takový akutní záchvat úzkosti ( strach ze strachu ). Dochází při ní k opakovaným, intenzivním záchvatům strachu. Obvykle vyřadí takového pacienta z běžného, každodenního života. Záchvat přichází nečekaně a právě to u postiženého vyvolává další obavy, protože nemůže racionálně odhadnout, kdy k záchvatu akutní paniky dojde. Tento záchvat je obvykle doprovázen fyzickými příznaky. Dochází k tomu, že obtížně dýchá, má pocit závratě, může dojít k rozostřenému vidění i dalším příznakům (třes, slabost nohou či pocit zmatku).
Hysterik je sebestředný, citově labilní člověk, který chce, aby si ho všichni všímali, byl středem pozornosti. Jeho krédo je :
"Druzí si mě nebudou vážit pro mě samotného. Když nebudu zábavný, nebudu pro druhé přitažlivý. Když se budu chovat dramaticky, získám pozornost druhých a jejich přijetí. Jsem velkolepý. Lidé jsou tady proto, aby mi sloužili nebo aby mě obdivovali."
wiki

Další odpovědi:

Bronzový

Nejsem psychiatr ani psycholog, ale podle mého panická úzkost se projevuje dovnitř, zatímco hysterický záchvat navenek.

Bronzový

panická úzkost, člověk má strach, bojí se , stahuje se do sebe, nereaguje na dobře míněné rady, jeho aktivita klesá, ale nejedná se o mdloby.
Hysterický záchvat - projevuje se agresivitou, někdy ohromnou silou, ničí vše kolem sebe, případně fyzicky napadá druhého.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.