Avatar uživatele
VMF

Panická úzkost / Hysterický záchvat

Popsal by mi prosím někdo stručně rozdíl mezi těmito dvěma psychickými stavy ? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3738 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Panická úzkost je vlastně takový akutní záchvat úzkosti ( strach ze strachu ). Dochází při ní k opakovaným, intenzivním záchvatům strachu. Obvykle vyřadí takového pacienta z běžného, každodenního života. Záchvat přichází nečekaně a právě to u postiženého vyvolává další obavy, protože nemůže racionálně odhadnout, kdy k záchvatu akutní paniky dojde. Tento záchvat je obvykle doprovázen fyzickými příznaky. Dochází k tomu, že obtížně dýchá, má pocit závratě, může dojít k rozostřenému vidění i dalším příznakům (třes, slabost nohou či pocit zmatku).
Hysterik je sebestředný, citově labilní člověk, který chce, aby si ho všichni všímali, byl středem pozornosti. Jeho krédo je :
„Druzí si mě nebudou vážit pro mě samotného. Když nebudu zábavný, nebudu pro druhé přitažlivý. Když se budu chovat dramaticky, získám pozornost druhých a jejich přijetí. Jsem velkolepý. Lidé jsou tady proto, aby mi sloužili nebo aby mě obdivovali.“
wiki

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Nejsem psychiatr ani psycholog, ale podle mého panická úzkost se projevuje dovnitř, zatímco hysterický záchvat navenek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

panická úzkost, člověk má strach, bojí se , stahuje se do sebe, nereaguje na dobře míněné rady, jeho aktivita klesá, ale nejedná se o mdloby.
Hysterický záchvat – projevuje se agresivitou, někdy ohromnou silou, ničí vše kolem sebe, případně fyzicky napadá druhého.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JančaKucera4

Dobrý den, rozdíl mezi panickou úzkostí a hysterickým záchvatem je v jejich projevech a příčinách. Panická úzkost je charakterizována náhlými a intenzivními pocity úzkosti a strachu. Často doprovázenými fyzickými symptomy jako je bušení srdce a pocení. Naopak, pro hysterický záchvat je typickým příznakem emocionální výbuch. Já jsem trpěla dlouhou dobu úzkostmi a na ně mi pomohl přírodní doplněk stravy Krupa Kratom.

Avatar uživatele
koreg

Úzkostné záchvaty se těžko léčí a neočekávané situace mohou způsobovat celou řadu potíží, mezi ně patří například tachykardie, pocení, třes nebo dočasná ztráta sluchu nebo zraku. Se záchvaty úzkosti se dá bojovat a pokud trápí i vástřeba Vám pomůže tento článek http://biolekar­.cz/7-tipu-bojovat-se-zachvaty-uzkosti/

před 2214 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek