jajajaja

Paní učitelka v plavání nám říkala, že když se někdo vyčurá do bazénu, tak se za ním oběví červená čára

Je to možný? nebo si vymýšlela, aby tam nikdo nečural? :) bylo to ve školce, a tedka jsem si na to vzpoměla a přijde mi to divný :)

Nejlepší odpověď
Drap

Existuji látky které jdou přímíchat do vody a s močí reagují. Nemusela si vymýšlet.

Další odpovědi
bolak

Pokud má ten někdo nemocný ledviny, tak to možný je.
Doplňuji:
Drap: Otázka je, jakej majitel plaveckýho areálu by tohle dělal… To by mu tam moc lidí nepřišlo, kdyby mu každej den krvácel bazén… :)

Učitelka byla podle mýho názoru prachobyčejnej kydal.

Damiana

Podle mne je to jedna z urban legends. Ale vynikající tah majitelů bazénů. Vyvěsí si varování, že voda obsahuje látku na bázi fenolftaleinu, který ji kolem močícího obarví, tím ho identifikuje a on pak zaplatí pokutu a náklady na výměnu vody. Třeba v Mariánkách v hotelu Pacifik to u bazénu mají. Močit se jen tak někdo neodváží, co kdyby…
Doplňuji:
ad Mosoj: Vida, tak jsem měla pravdu, že je to blbost…:-)

mosoj

Doufám že jsi si to vyzkoušela! Klidně to udělej!

Jaké látky existují. Zajímá mně to prosím jmenujte.
Moč zdravého člověka je mírně kyselá.
Fenolftalejn je až do pH 8,2 bezbarvý !!Takévé pH moči má jenom hodně nemocný člověk a navíc se moč v bazénu silně nařeďuje.
Takže v bazénu by byl k ničemu. A to nemluvím o jeho ceně a skutečnosti že to je mírný karcinogen.

http://letecka­posta.cz/512195007
Doplňuji:
Prosím jedná se mně o látky které jak říkáte jdou přidat do obrovského množství vody v bazénu a nejsou zdraví škodlivé!
Nemluvím o laboratorních podmínkách.

venkovan

Když se chcete koupat ve svých výkalech, tak bych se toho nebál. na bervu bych kašlal, ale jedná se o slušnost a ohleduplnost. pokud bychom se tak chovali všichni, tak nikdy nevíme, čeho a hlavně jestli od nějakého nemocného se nenapijeme.

bolak

Ve školce říkali ledacos, nám třeba to že když načůráme do postýlky, tak nedostanem druhej den nažrat.

A chcípnul sem hlady? Nechcípnul!