LucinkaLLL

Pánev na palačinky – nejlepší

Jaká pánvička na palačinky je podle Vás nejlepší? Chci ji koupit jako dárek. Aby stála asi do 600 (víc ne).

Nejlepší odpověď
iceT

Podle mne jakákoliv,co bude mít nepřilnavé dno,dno by nemělo být moc tenké,mohlo by se vlivem tepla vypouknout,to tenká dna na pánvích dělají hlavně když jsou to nějaké šity.Mám novou pánev za 200,prý keramika haha,ale PC byla 500 a škvařila jsem na ní i sádlo na škvarky a bramboráky a maso…takže asi tak.

Další odpovědi
anonym

Nejlepší je – a asi nejen podle mne, litina (třeba – http://www.ku­lina.cz/litino­va-panev-na-palacinky-o-30-cm-staub/d-73023/ )…
Ale do 600,– Kč ji těžko seženeš.
Takže buďto slev na nárocích a nebo rozbij prasátko.
😉

suaeda

Vyzkoušel jsem pánve s různým povrchem (titan, teflon) a postupně se vracím ke staré těžké klasice – to co dříve vyráběl Sfinx. Litina s modrou glazurou uvnitř. Bohužel na vyhazování palačinek při jejich obracení to moc není. Je těžká.
http://www.kru­pi.cz/smaltova­ne-nadobi/panev-d28-s-drevenou-rukojeti-bse
Výhody glazury: sklo chemicky nereaguje s ničím, tudíž se do při přípravě potravy do ní nic nedostane.
Nevýhody glazury: lze ji stejně jako ostatní povrchy poškrábat a zničit.

hanny 2

Mám tuhle – a teď je zrovna za super cenu!

http://www.de­limano.cz/vare­ni/panev_na_sma­zeni_20cm.html

flodur

Doporučuji tuto,pro použití v domácnosti,jsem profesionál

http://www.al­za.cz/tefal-talent-25cm-d329471.htm

koupit v kamenném obchodě aby se nenavýšila cena za dodání

elektrikář

Koupil jsem se čtyřhranou keramickou pánev moc s ní spokojený nejsem Palačinky jsou větší než talíř. Nikde neni doporučení že se nesmi používat na kamnech z pláty keramický nástřik na pomocném uchu se mi na kachláčích spálil.V hotelu profeionální kuchař používal obyčejné železné pánve. Na nové nechal zapéct do černa olej a nepřilnavá vrstva se udělala zdarma.
Doplňuji:
Jinak na smažení je nejlepší stará litinovka.

Anetsss

Moje děti palačinky na snídani úplně milují. Nikdy se mi nepodařilo je usmažit tak, abych s nimi byla naprosto spokojená. Na internetu jsem se dočetla, že by to mohlo být horším povrchem pánvičky, na které je smažím.

Hvozdecká

Určitě by to tím mohlo být, já jsem palačinky také pořád připalovala, až jsem je ani nechtěla dělat. Dcera si palačinky u mé maminky strašně pochvalovala a myslím si, že si jí i stěžovala, že jí doma takové nedělám. Proto jsem asi od mámy dostala na Vánoce pánev na palačinky, se kterou jsem maximálně spokojená. Má totiž povrch z titanu, který dokáže rovnoměrně rozvádět teplo, takže jsou palačinky na všech místech udělané stejně.

Anetsss

Asi nemáte tušení, kde Vaše máma takovou pánvičku koupila, že? A kolik tak zhruba mohla stát?

Hvozdecká

Vím to, protože jsem ji potom hledala na internetu, protože už to po mně chtěla kamarádka. Našla jsem ji na webu zgastro .cz za 1400 korun.

MacinaN

Na palačinky se používá speciální pánev s nízkým okrajem, která umožňuje jednoduché obracení. Nejlepší materiál je podle mě teflon, protože se k němu palačinky nepřichytávají. Zrovna probíhá akce v Tescu, kdy můžeš s určitým počtem bodů dostat docela velkou slevu na pánve i další příslušenství, tak na to když tak mrkni přímo v letáku: https://www.le­takomat.cz/tes­co/hypermarket-od-stredy-28-11-2018/ 🙂