Aerie

Panelové domy mimo ČR >

Staví se jinde ve světě paneláky takové jaké jsou u nás??? Někde jinde kromě zemí v Evropě?

Nejlepší odpověď
anonym

Co já vím,tak rozhodně v mimoevropských zemích bývalého Sovětského Svazu,na Kubě a v Severní Koreji.Jeden kamarád,který stavěl jakousi pilu v tehdejším Mozambiku tam také bydlel v paneláčku.Asi se dá říct,že snad všude,kde vládli komunisti se stavěly tyto domy.Myslím tím takové paneláky jak je známe my.Tato technologie se ve stavebnictví používala i jinde ve světě,i v té „kapitalistic­ké“,ale stavby z panelů vypadají v jejich pojetí trochu jinak. :D

Další odpovědi
dudu

S paneláky jsem se setkal téměř všude v Evropě a ty naše, oproti svého času budovaným např. v Itálii nebo Francii byly přímo fešáci.

Děda Louda

A takhle dnes končí:
http://video.id­nes.cz/?idvide­o=V120612_122140_zah­ranicni_nov

Drap

To co píše dudu. Paneláky se stavěli téměř v celém světě i v USA. Tam sice velmi málo, protože pro bydlení kromě středů velkých měst se preferují rodiné dřevostavby. A ve své době patřily nmaše paneláky svým způsobem ke zdařilým. Je třeba si uvědomit že byly postaveny rychle, relativně levně a bydlení zajišťovalo poměrně slušný standart, na tehdejší dobu, pro spoustu lidí, nevlastnících byt. Je třeba si uvědomit, že většina paneláků je už věkem za svou plánovanou životností, a pořádné rekonstrukce , nebo obnovy se dočkal málokterý.

honza19hk

dříve to byl komunistický nešvar stavět paneláky.V bývalém SSSR,na Slovensku,v Pol­sku,Česku atd..V Americe ,Africe a Asii o nich nevím.Ale dnes už se stejně nestaví.Určitě ne tímto postupem jako za komoušů,Dnes se železobetonové stavby(obytné,ad­ministrativní) odlévají do bendnění.Nebo se montují pouze betonové vazníky,slupy a spiroly a zbytek se např vyzdí(např parkovací domy).
Montované baráky z panelů se už nedělají.A v evropě se už na ně ani nevyrábí panely.
Společnost Lacerta Prefa sice ještě existuje ale co já vím tak dělají silniční panely a mostní konstrukce.
Doplňuji:
děda louda: viz naše zdařilá demolička ve frenštátě:
http://www.you­tube.com/watch?v=Bc8qCSM­QYfU

puhdys

Nesmysl. Paneláky se vě světě staví velmi hojně dál a to dokonce tak, jak je známe z ČR. Přirozeně balkóny mají pěknější zábradlí, panelové domy jsou pěkně barevné, ale jinak pořád stejně a většinou si ani nikdo neláme hlavu s nějakým zateplením. Např. při návštěvě ruska je možné na velkých sídlištích, především však ve velkých městech vidět neustále pokračující trend výstavby panelových domů. Moskva je toho jasným důkazem. Téměř veškeré asijské národnosti staví velké množství takových domů. Od číny až po severní koreu, kde je tento trend jedním z nejrychlejších na světě. Je pravda, že na západ od našich hranic, už novostavbu klasického paneláku nenajdete, ani v USA to není běžné. Tam jsou hitem skutečně dřevjanky nebo 80 let staré barabizny. Raději ani nebudu komentovat pojízdné domky. Bulharsko je rovněž velkým stavitelem v této oblasti. Nepochybně je těch zemí hodně, ale podávám svědectví jen o těch, kde jsem byl.