Pane BUMBESI,znáte THE HISTORY CHANNEL?

Konkrétně jde o titul " Svobodní Zednáři a ztracený symbol"
tento titul vyšel také na DVD a najdete jej na serveru „Uložto“.---ZAJ-PO

Nejlepší odpověď
Bumbes

Vážená dámo, znám tento román, dokonce znám i další romány Dana Browna: Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda a Pavučina lží. Všechno to jsou perfektně použité dějinné události v románově fikci.
Pokud věříte víc románu než skutečnosti, tak to mi je opravdu lito.
Musím Vás zklamat, ale já nevěřím ani té Bibli, kterou se tu stále oháníte. A to z jednoho prostého důvodu, pokud byli Adam a Eva první lidé na zemi, kde se zčistajasna najednou vzali ostatní lidé a národy. Velmi pochybuji, že by Adam s Evou byli tak výkonní rodičové. Ale on nejspíš Bůh řekl „budiž lidé!“ a ejhle máme plnou zeměkouli (dříve zeměplacku) lidí! Takto mi to vysvětlil farář naší farnosti. Opravdu uvěřitelný argument.
A co teprve „budiž světlo!“ ???
Při současných vědeckých znalostech lidstva opravdu uvěřitelná záležitost.

Doplňuji:
Umberto Eco, který se zabývá vědou o znacích a píše rovněž historické (mystifikační) romány, patří k silným odpůrcům Dana Browna. Část zápletek Brownových románů lze totiž i chápat jako velmi doslovné uchopení některých motivů z Ecových románů, zvláště Foucaultova kyvadla.

Zatímco Eco ovšem pečlivě vysvětluje a s humorným nadhledem dokazuje, že většina konspiračních teorií jsou naprosté nesmysly, jimž věří především naivní nevzdělanci, Dan Brown se vozí na lidové oblibě víry ve spiknutích všeho druhu.

http://aktual­ne.centrum.cz/kul­tura/umeni/cla­nek.phtml?id=64­7673
http://www.ct24­.cz/kultura/77629-brown-hleda-ztraceny-symbol/
http://www.fan­tasyplanet.cz/cla­nek.asp?id=3448

Další odpovědi
led

aj keď je otázka adresovaná na p.Bumbesa, odpoviem:
Dan Brown sám priznal, že jeho knihy sú vlastne umelecká fikcia, zasadená do konkrétneho obdobia. Svoje dielo nevydáva za faktografiu.