Riomare95

Pan Kluh , paní Kluhová , manželé ???

Otázka kterou nám dal učitel jako domácí úkol.Nejsou to Kluhovi.

Nejlepší odpověď
annas

Tvar „Kluhovi“ je správný, nějak to nechápu. Lze zjistit i v internetové jazykové příručce nebo pravidlech.. .

Další možnosti: manželé Kluhovi. Také lze uvést rodina Kluhova = Kluhovi, případně s křestními jmény např. manželé Eva a Jan Kluhovi.

Někdy se chybně užívá tvar manželé Kluhových, ale ten lze použítí jen u příjmení, která mají tvar přídavného jména. např. manželé Mladí nebo Mladých. Stejně tak tvar Kluhovic je nespisovný.

Další odpovědi
iceT

A ta otázka zní jako jak?

mosoj

A co s nimi ? Kluhovi to ale jsou !

hanulka11

Mohou to být i sourozenci ,nemusí to být manželé.
Jinak jsem nepochopila nějak,co tím mělo být řečeno?????

manon

A v jakém předmětu? Já tam vidím hromadu přesmyček jako pluk, pluh, hluk, hlupák… a příjmení Kluh mi přijde silně zvláštní… Co vlastně řešíte?