SonsyMite

Pampelišky

Jak to, že se najednou objeví a stejně zase zmizí?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Pampelišky rozhodně se jen tak najednou neobjeví a zase jen tak najednou nezmizí. To je jen tím, že lidi si jich všimnou akorát, když jsou rozkvetlé. Jsou ro rostliny jarního aspektu, takže jejich životní cyklus prohěhně během jarních měsíců, a pak po zbytek roku číhají na další jaro.

Další odpovědi
anonym

Ha co to, něco mi uniklo? Pampelišky? Kde? Aha venku. To je stejnné jako tento vtip:

Po manželské hádce odchází manžel na balkon, vytáhne špeka, zapálí a hulí.
V tom kolem něj proletí velká žhavá koule. Kouká a nechápe.
Zapálí pro jistotu dalšího špeka a hulí..... a zase ta žhavá koule.
Přemejšlí, nechápe.
Po chvíli zapálí třetího, zapálí a zase ta velká žhavá koule.
Celej vytřeštěnej stojí a jen kouká.
V tom za ním přijde manželka a říká:
„Prosím tě pojď už domů, jsi tady na balkoně už tři dny.“

beer

Ony nezmizí, jen květy se před deštěm nebo na noc zavřou.
Jedná se o tzv. spánkové pohyby (nyktinastii), kdy některé rostliny dokáží na dobu, kdy nelétalí jejich opylovači, květy uzavřít. Rostlina tímto způsobem chrání svůj pyl.
Jiné rostliny, například opylované nočními motýli a můrami otevírají své květy až večer )
Více najdeš určitě na netu.

Zdroj: Studium

01Ricco

Odkvetou.