flodur

Paměťová karta

Na co a hlavně jak se používá paměťová karta v počítači.Prosím trochu polopatě,jsem senior a moc se nevyznám.Děkuji moc.
Doplňuji:
pro Drapa-já měl na mysli toto

http://www.al­facomp.cz/php/pro­duct.php?eid=105140000­00000016QB&ut­m_source=porov­nani-ceny.cz&utm_me­dium=srovnavac_cen&ut­m_campaign=fe­ed

Nejlepší odpověď
cochee

Paměťové karty se nepoužívají primárně v počítačích, ale v zařízeních jako jsou fotoaparáty, chytré mobily, herní konzole. Slouží jako nevolatilní úložiště dat – nevolatilní znamená, že po vypnutí napájení se data neztratí. Takže fotím, fotky se ukládají na kartu a pak je chci zpracovat (ořezat atp.) na PC, tak kartu vyjmu z foťáku a pomocí čtečky paměťových karet si ji zpřístupním na PC, karta se hlásí jako disk.
Doplňuji:
A některá zařízení s kartou podporují datové přenosy, takže je spojím s PC pomocí USB kabelu a PC uvidí tu kartu jako ve čtečce, takže čtečku nepotřebuju.

Další odpovědi
mosoj

Pokud vlastníš čtečku karet ať interní nebo externí, můžeš na ní zaznamenevát data stejně jako na flasch pamě´t nebo na CDRW či DVDRW . Prostě je to paměťové médium.

Drap

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-jednoduse-noobovi-vysvetlili-k-cemu-slouzi-ramka