Avatar uživatele
bolak

Paměti – 1800Mhz nebo 2133Mhz OC?

Je lepší koupit paměti na 1800Mhz a nebo 2133 když na desce je napsáno 2133 OC? Můžu si tím nějak zkrátit životnost desky nebo pamětí, když pojedu na těch 2133?

Zajímavá 0 před 4040 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Když je na desce napsáno 2133 OC, tak to oficiálně podporuje a její nefunkčnost při použití těchto pamětí by byla důvodem k reklamaci. Paměti OC 2133 jsou vlastně paměti 1866, u kterých výrobce zaručuje, že jsou schopny trvalého provozu na zvýšené frekvenci. Mimochodem, nové paměti na nominální frekvenci 1800 jsou dneska dost rarita, například alza pro ně ani nemá rubriku. Nabídka je daleko masivnější na 1866 MHz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

cochee: jo, to jsem se ukouk, myslel jsem 1866Mhz :)

Takže pokud bych si kupoval paměti a měl na to desku, tak bys mi doporučil koupit spíš 2133Mhz? Totiž, co jsem koukal tak rozdíl v ceně je řádově desítky korun, tak hledám nějakej háček..

před 4040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Ještě doplním, je třeba prozkoumat dokumentaci k desce. Některé procesory obsahují paměťový řadič (namísto desky) a pokud půjde o levnější procesor na nižší frekvenci, může se stát, že nebude podporovat tak rychlé paměti jako deska. To právě bývá v dokumentaci k desce uvedeno. Například (imaginárně): „Podpora pamětí až 2133 OC (2133 OC pouze s procesory Opteron 1200 a rychlejšími).“

před 4040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

No jasněže. A navíc, 2133 už dneska nejsou OC ale „normální,“ protože doba pokročila a s ní i technologie, takže dnes jsou dostupné OC čipy 2666 MHz. Tím chci říct, že 2133 MHz ne-OC jsou určitě stabilnější a spolehlivější.

před 4040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet