samicek333

Pamatujete si všechna vyjmenovaná slova?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, všechny

pasivně zcela určitě (a to je pro život nejdůležitější – vědět v dané chvíli, jaké i/y napsat… 100× lepší než je sice umět vysypat jak kafemlejnek, ale když na to přijde, bejt namydlenej :{)))>); aktivně tam pár škobrtnutí při vyjmenovávání asi bude – ale na to, jak jsem je dlouho nikomu nevyjmenovával, to mám zadřený docela slušně ;{)>

Další odpovědi
venkovan

Ne, vůbec

Abych je za sebou vyjmenoval všechny – tak to ne.
Při psaní zpravidla napíši slovo správně, i když výjimka potvrzuje pravidlo.

anonym

Ano, všechny

Ne všechny, ale všechna, slovo je středního rodu. Když už nás chceš zkoušet, napřed se laskavě nauč gramatiku sama, jinak sklidíš leda posměch či útrpný soucit a pohrdání.

hanulka11

Ano, všechny

Ano, pokud nejsou přidaná nějaká nová v poslední době

anonym

Ano, všechny

Vlk-Gabriela

Ne, vůbec

Odříkat z paměti vyjmenovaná slova se asi již nikdy nenaučím, ale starosti si s vůbec nedělám.

láďa1

Ano, všechny

Určitě je to základ češtiny!Vy neumíte česky???

DusanOrlik

Ano, všechny

WeeBear

Ne, vůbec

Po B, F(fyzika) a Z je ještě zvládnu. 🙂

.. Ale ostatní, to po mně nechtějte. Podle mě to slouží jako základ ke správnému psaní Y/I, které člověk, který se jednou vyjmenovaná slova naučí píše automaticky, i když je již zapomene. 🙂 Je fakt, že co bráška dělal reparát z češtiny, tak jsem se je učila znovu pilně s ním. 🙂