Pavlinka19

Pamatujete si toto z dějepisu?

v jakém roce založil Boleslav II. pobožný v Praze biskupství ? tuto otázku jsem nemyslela tak že nevím kdy to bylo jen mě zajímá kolik lidí si to pamatuje :D

Nejlepší odpověď
annas

Nezapomněla jsem.

Pokud si to nepamatujete, je možné použít učebnici dějepisu nebo vyhledat na Google.

Pozor na pravopis – V kterém roce založil Boleslav II. Pobožný…?
Zkuste vyhledat v odkazu
https://www.go­ogle.cz/search?q=zpra%C5­%BEsk%C3%A9+bis­kupstv%C3%AD&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=uQhrVoOkMMa­jyAPcnaSoAQ#q=pra%C5%­BEsk%C3%A9+bis­kupstv%C3%AD

Další odpovědi
marci1

Pamatuji, ale omlouvám se, naučte se hledat na netu sami. Je to jen pro vaše dobro. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Boleslav_II.

Drap

Moc toho sice nepamatuji, ale biskupství v Praze bylo oficiálně uznáváno od roku 973, ale nejsem si vůbec jistý, že ho Boleslav II založil,

anonym

Nepamatuji si nic a to jsem třídní šptka na dějepis obzvláště vypečená.

anonym

Já si tohle nepamatuji,to se přiznávám,jsou ty hlavy chytřejší.

Kelt

Pokud bych to potřeboval vědět, tak vím, kde si to najdu. Dějepis není jako fyzika, že si pamatujeme data a neznáme souvislosti. Každopádně biskupství bylo založeno za života Boleslava II.

klumprt

Ani prd 🙂 Dějepis mě ve škole moc nebral. Až teď se občas zajímám ve volném čase o historii. Ale spíš o souvislosti než letopočty. Například, co byl Jan Hus za člověka, proč skončil Řím, proč vypukla první světová a tak dál. Letopočty slouží jenom k tomu, naskládat si všecko jak to šlo po sobě, ale jak to tenkrát vlastně opravdu bylo a co se dělo, to se z nich člověk nedozví.

arachis

Bohužel z dějepisu si pamatuji pramálo. Roky nejsou moje hobby,ale z přírodopisu a biologie si pamatuji témeř vše. Fotosyntézu mrskám i o půlnoci