Drap

Pamatujete si někdo něco podobného před rokem 1989 ?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/327399-dospele-deti-nechteji-pracovat-a-zdimaji-rodice-zneuzivaji-zakon.html

V takovémto měřítku nic obobného nepamatuji

Nejlepší odpověď
marci1

Před revolucí byla povinnost pracovat, takže to asi ve větší míře nemohlo být. Ale myslím si, že je to hlavně vinou rodičů a prarodičů, že děti příliš rozmazlují a vše jim promíjí, jen z toho důvodu, že to jsou jejich děti, vnuci. I ti, kteří se snaží dítě vychovat a nerozmazlují je, pokud časem nastane situace, že děti začnou rodiče a prarodiče „vydírat“, se za to stydí a málo kdo se dítěti „postaví“. Samozřejmě je rozdíl, pokud dítě chce pracovat, shání práci a nebo přes den se jen povaluje doma a večer jde do hospody. Je to velmi vážný problém a ze své zkušenosti znám takových případů velmi mnoho. V některých případech (pokud třeba ještě fetuje, krade, je gambler ) pomůže jen „dítě“ vypoklonkovat z bytu.Bohužel. Starat se sám o sebe není jen tak. ☹

Další odpovědi
anonym

Před ´89 by takoví šli ´sedět´…
Existovala povinnost pracovat (a nebo se soustavně připravovat na budoucí povolání) – takže ze zákona nebylo možné se takto ´flákat´ – otázkou je, co je lepší – já hlasuju pro současný stav, kdy se státní aparát takovými ´ptákovinami´ nezabývá (leda na ´požádání´ rodičem).

zzzzz

Můj názor je, že je špatně nastaveno životní minimum. To by mělo být rozdílné pro člověka, který pracuje, studuje, je závažně nemocný, nebo ten který již má svoje odpracováno. to bych stanovila někde kolem 8000kč Vím není to moc, ale dnes je to 3410kč. pak bych stanovila druhé životní minimum pro toho co nestuduje, nepracuje, není nemocen atd. a to bych stanovila na cca 1000kč a hned by se lidem vyplatilo pracovat.
A dávky na děti? tak max. na jedno, aby se to nevyplatilo, však víš komu.

petra15

Je to problem tech rodicu, muzou si za to opravdu sami a tak at si nestezuji. Je mnoho padlych na hlavu, ktreri by nesmeli mit deti, a kdyz je maji, tak je to jen dobre, kdyz to jejich deti takhle vidi…
Doplňuji:
povazuji to za spravedlivy trest…
a nemam s nimi zadny soucit…

klob1

No dobré, zase se mi to vymazalo, kvůli nějaké hloupé reklamě. Tak psát to nebudu, byl to moc velký román o všem k tématu.
Ne, bylo by to moc ojedinělé. Ale jsou v tom Vážné důvody, proč to je a děje se to, Náš systém tomu napomáhá velmi, když člověk přijde o práci, který pracoval. Počítají přece do toho ty rodiče, lidé ve společné domácnosti.
Mně by byla hanba, kdyby rodiče měli na něco dát, Nedali na školu, jen základ malý. Jinak vše z brigády. Tak nevidím proč i teď něco takového po rodičích chtít?
Je to dobou a společností a hodnotami u lidí. A ty rodiče měli brát rákosku, pár facek jako malým dětem neuškodilo. Už jsem svědkem, jak malé dítě 5 let, vyhazovalo z domu rodinu.
Práce je to! Před třemi lety se dalo sehnat práce, třeba i brigáda, dnes už ne ani nesmí jít na brigádu! Tak pak to vede k tomuto, ale je to nátura, když dokáže chtít po rodičích něco takového.
Starají se o lumpy, ty mají na vše nárok, ale slušní lidi, co pracovali a chtěli by tak ne.

cz

Kdysi se nějak pracovalo. Umělá zaměstnanost se vytvářela tak, že lidi řezali bundy, textil na další zpracování. Tedy jeden podnik vyrobil oblečení, a druhý řezal na pásy. No nic. Kdo nebyl v práci bez omluvy víc jak 3 dny, vedoucí takového absentéra považoval za nezvěstného a volal z kanceláře policii. Jak volající šéfové, tak i ti ostatní prošli tou dobou a pokud neumřeli, tak žijí. Jedni mlaskají při vzpomínce na fašismus, nádherné bilboardy na ulicích hlásající Se Sovětským Svazem Na Věčné Časy, chodí do hospod vyprávět svoje zásluhy a rádi se poslouchají. Mlaskají když si vyslechnou něco od vedlejšího stolu a ze zvyku se chystají na pohovor ke spolupracovníkům. Tam bývali jako doma. O čem si asi povídali? Agenti, tak se jim říkalo. Země strachu. Kdo nežaloval, na toho žalovala domovnice. Kdepak by tenkrát mohlo fungovat něco jako příživnictví? Dnes to nazývám parazitizmus. Nepracovals? Byls příživník. Změnila se doba, spíše k horšímu. Nikdo si neuměl představit k čemu směřujeme, tam kde jsme teď. Vystuduješ školu, pokud ti to rodiče zaplatí, pak jsi roky na ÚP, protože jezdit za prací desítky kilometrů stojí spoustu peněz. Jestli si vydělá v marketu 12.000, a má z toho žít,.. Platíme všichni. To není tento případ. Na těch Novinkách jsou komentáře k zasmání, někdy zcestné. Někdy se dá ledasco hodit na politiky, na bývalou vládu, je toho hodně. Jeden vedoucí příspěvek; ‚To nebude výchovou v rodině, to je prostě touhle hnusnou dobou.‘ Nemyslím že je to dobou. Je to výchovou. Rodiče si něco vychovají. Ale co s ním pak? Když doma mají aspoň to jídlo, mají kde spát. Zvyknou si na pohodlí, stačí jim brigáda na nějaký ten fet, na cigára. Nasekají dluhy. Těžko paušalizovat. Asi to bude tou hnusnou dobou. Proč tedy v některých rodinách děti normálně fungují? Není to snad tím, že dodržují jisté tradice? Největší kalibr parazitů je mlácení vlastní matky a otce. To se ti 60 – 80ti letí tlučou do hlavy v čem udělali chybu. Chybu udělali umetáváním cestiček dětem, začíná to chytáním za ručičku aby nespadlo do kaluže, do hovínka. Když děcko křičí a trucuje v obchodě že to chce, tak se to řvounovi prostě koupí. Ale ono to nestačí. Dítě vyroste a stále zůstává dítětem když si vydupe na co má nárok. Začíná to půjčkami, hospodou, pak přijde domů a řve na matku či otce dej sem ty prachy! Není na světě polednice která by řekla: dej sem to dítě.
Doplňuji:
http://ekonomic­kareforma.cz/pdf/re­formaold.pdf

http://joytopi­a.sweb.cz/

Drap

cz , nevím odkud máš takovéto informace. Jsou to bláboly. Já si tu dobu pamatuji a pracoval jsem v té době. Toto jsou nesmysly, kterými ti někdo oblbuje hlavu.

arygnoc

drap:

skutočne, cz sa podaril tak neskutočný kec, až mi je do plaču od smiechu.

obávam sa, že sa jedná o samouka – v získavaní vedomostí, názorov a koniec koncov i v prejave.

Drap

zzzz : I kdyby řivotní minimum bylo 100 kč, tak by to tento problém nevyřešilo.

arygnoc

ohýbaj ma, mamko, dokiaľ som ja janko.
keď ja budem jano, neohneš ma, mamo.

treba ohýbať doslova, a to i násilím (fyzickým trestom).
ale to sa dnes vo výchove detí nesmie.

za to deti môžu páchať násilie na rodičoch.

k otázke:
pamätám.

a viem, že nemakačenkom sa potom posielal do basy tabak, sem tam i nejaká sladkosť (trestný čin príživníctva, veľmi výstižný názov).

gagaga

Jsi neschopná, vezmi si k důchodu nějaké zaměstnání, potřebuji peníze.
třicetiletý syn …

ja vidim " problem " nekde uz hooodne davno .. v rodine – ve vychove ..
ted sklizi jen " ovoce "

  • iv-

petra15

no jasne…a pak si jeste stezujou…blbouni…:)