Pamatujete si na tuto dobu?

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hpho­tos-xft1/v/t1.0-9/12802714_16­78683199065252_889569508­8873474159_n.jpg?oh=98d1­cd99101cf302428f564830a1­48c4&oe=57787210

Kde je poznat, že měsíční plat byl 2000 hrubého? Stačí se podívat na roky 1986–1989!
https://ctrlv­.cz/Ls91

Nejlepší odpověď
brillant

Jo, to byly časy. http://finance­.idnes.cz/kou­pime-si-za-dnesni-plat-vice-nez-pred-dvaceti-lety-fh3-/viteze.aspx?c=A020603­_155800_fi_osob­ni_mir

Další odpovědi
adamvosvrda1

To byly časy :)!

marci1

Dětství je vždycky krásné a myslíme na něj celý život. Nikdy se však už nevrátí. 🙂

Drap

Pamatuji, jo to byly časy . Po celé republice stejné ceny a kvalita potravin s dnešní dobou nesrovnatelná

Kepler

Jistěže pamatuji. Průměrný měsíční příjem byl tenkrát 2000 hrubého, tak si ceny vynásob nejmíň 15×. No, při dnešním běžném příjmu (ne průměrném) tak 10×.

zjentek

Doba je pořád stejná, nic se výrazně ekonomicky nezměnilo. Agresoři jsou furt bohatší a postivci furt chudší a tím pádem agresivnější. A zastaví to až krvavý konflikt, jako vždycky.

Hlada

Tu dobu si pamatuju.
Kdyby tam ale nebylo napsáno, že má jít o vtip, tak bych to nepochopil. Ty ceny jsou prakticky ve stejném poměru k příjmům, jako dneska.

led

Pamätám si aj časy, keď nájomné za trojizbový byt bola 1/10 platu (jedného)
nestačí pozerať len ceny za klobásky, pivo a guláš

anonym

brillant, proč neodpovíš? To jenom čekáš na otázku, abys vložil jen odkaz, jak ty to umíš?

anonym

brillant, tak mi vypočítej dnešní cenu obilí, když jsem 1q prodával za 300 Kčs!

anonym

Kepler. Proč do humorného obrázku montuješ ceny kdysi a teď, nechápu!

Kepler

Pokud jsi to myslel jako humor, tak to beru!

anonym

Pokud vložím otázku do zábavy a humoru…?

Kepler

Aha, tak toho jsem si nevšiml, já kategorie ignoruju, protože mi připadají zbytečné. Ještě k těm cenám: ty odpovídají tak 70. létům a tehdy byly i takové platy jak jsem odhadoval.

anonym

Škoda, že v důchodovém nejsou zaznamenány moje platy od doby, kdy jsem začal vydělávat. To bys koukal, kolik bych si koupil piv, gulášů, bůčku…za jeden plat!