carpediem

Pamatujete si na tepláky s gumou přes patu?

Dnes jsem byla v sekáči a narazila jsem tam na ně:-) Nebojte, nekoupila jsem je:-DDD

Nosili jste je? K čemu ta guma vlasně byla? Netlačilo vás to v botě?

Já je měla jako dítě, ale mamka mi tu gumu naštěstí osdtřihla:-)))

Předem dík za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
annas

Byly jako šponovky, nosili jsem je do tělocviku. Nevzpomínám, že by guma na šlapce tlačila, protože byly široká.. Kalohoty musely ale být dostatečně dlouhé. Výhoda – nevytlačovala se tolik koilena, nevysouvaly se nahoru a přidržovaly ponožky

Totiž teplátky na gumu kolem kotníku, pozdějí kalhhotové, se špatně zasunovaly do vysokých bot. Když pršelo nebo sněžilo, dát tepltáky přes mokré boty, navíc se zastříkaly od bláta, pak v nich cviči, nebylo to pravé ořechové. My jsem totiž v tělocviku přecházeli do jiné budovy, proto jsme se museli přezouvat. Převlékali jsme se hned ve škole.

Další odpovědi
Drap

Pamatuji. Tepláky byly určeny pro cvičení a z těch důvodů tam byla ta guma, aby se nevytahovaly.

gecco

Jasně, že pamatuju…
Ta guma tam byla proto, aby se tepláky nevyhrnovaly a neplandaly – ale já si ji dával až na boty, takže se vždycky rychle ušoupala…
😉
Taky pamatuju takový ty béžový punčocháče, který se shrnovaly a v botě tlačily…
😉
A kdo měl důchodky, byl king…

Danielson

Tepláky tak držely dole, nevyhrnovaly se, toť vše :)

ten který je

Já si pamatuju ještě červený trenýrky s bílým pruhem na boku a hospody kde chlapi mastili mariáš a hrála tahací harmonika.:-)

talka

Ano. Není nad praktičnost!

marci1

Tepláky s gumou držely v botách, nekroutily se nahoru, byly našponované. Bývaly i „šponovky“. 🙂

bububabu

Jo, a hlavně ty vytahaný kolena :D

bulík

gymnasté stále používají při cvičení.

Agneta

ta guma byla pod patou???? no fajn, proč né?:DDDD

Georg105

Také moc rád nosím a je to naprostá pohoda a jsou mnohem lepší než ty moderní.

Pepa25

Nebyla pod patou, ale pod zánártím (prostě kde se ploska nohy nedotýká země, proto netlačila!). A vůbec, proč ten minulý čas, já bych určitě ještě u bábinky nějaké tepláky s dolní gumou našel, vyfotím a pošlu, aby ses naučila, jak se to správně nosí! 😉

carpediem

A co teprve ta kráásně modrá barva, a ten materiálek:-D

carpediem

gecco vyčerpáno, tak zítra:-)

gecco

😉