Drap

Pamatujete si na svůj slabikář ?

Já měl tento :
http://www.ze­lec.nazory.cz/sla­bikar/index.html

Nejlepší odpověď
anonym

Mám ho doma schovaný.

Další odpovědi
bolak

jasně, máma mele Emu, já měl tenhle > http://czechm­atediary.com/wp-content/upload­s/2011/07/sla­bikar.jpg

aramah

Jééé kdepak ty loňské sněhy jsou 🙂
Ale myslím že desky jsem měla už v té folii :) I obrázek byl jiný…

dudu

Tak to ne., ale některé říkanky k písmenám si pamatuji, např:
A – Stůj Alenko auto houká, na něm v pytlích bílá mouka, auto mouku rozváží z velikého nádraží.,
L – Letadlo letí nad řekou, před sebou má cestu dalekou a pod ním malá lodička, jak papírová krabička.

quentos

jo, jako bych ho viděl včera – sranda je, že když pak dostala svůj ségra, za těch 11 let se vůbec nezměnil

briketka10

já měla ten co bolak, ale s jiným textem „Ema má maso“ žejo :))
Doplňuji:
ale tenhle má krásný obrázky, podle něho mám v památníčku
od mamky namalovaný obrázek na památku :))

hanulka11

já měla Drape ten samý-

manon

Závidím :) Krásný. Já se přiznávám, že si ten svůj nepamatuji. Pletou se mi, nevím, jaký jsem měla já :(

mosoj

Tak já si pamatuji ten označený,ale určitě jsem se učil z jiného, před rokem 1954.
Podle mne byl modrý. Bohužel nikde na netu jsem podobu slabikáře před rokem 1954 nenašel. Potřebuji rok 1952. Nenašel jste ho někdo ?
Krásná nostalgie.
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/556652/01_1_­.jpg

briketka10

zjistila jsem, kdo maloval ty obrázky byl to Václav Junek
asi jsem se učíla z toho od Drapa, ale v jiné pozměněné
verzi, protože jsem mladší ročník a byly tam jen jiné obrázky a trochu
jiné texty, vzpomněla jsem si totiž na tu řepu a na koblížka :D))

manon

Drap: Je přímo Tvůj? Ty domečky jsou Tvoje dílo ? :)

johana 56

Mám stejný a v něm je uloženo i první vysvědčení.

anonym

no to je naaadhera ! ja mela asi ve zvlastni uplne ten samej jako vy !
ja si tu ted v nem uz po paty listuju .., jak v nejakym erotickym casopise …
a zavidim Bohemicce, ze ho ma .. tedy : mladsi verzi , samozrejme, ale i tak .. :)
diky Drap .. , me to udelalo silenou radost . :)
nedavno jsme byla u netere v Praze , ma syna – 1. trida a ptala jsme se ji, jestli jeste porad skladaji do folii ty pismenka .. a pry jo ! :) ale uz neslabikuji ..

anonym

@-iv-II.- bohužel úplně stejné vydání :(( a není moje zásluha, že ho mám. Moje maminka vždycky byla taková pořádná. Skoro se až divím, že jsem ho někde neztratila nebo že ho nezničily moje děti.

briketka10

taky si listuju -iv- to jsou tak hezký obrázky :))
spousta dřív vydávaných knížek byla takto ilustrovaná
a mě se to moc líbí, akorát nevím, kdo to maluje ??

anonym

briketko, vy jste musela mit stejnej jako ja i drap … ja si ho uplne po letech pripomnela … :) , ale vubec si uz nepamatuji, ze jsme do nej i malovali … :(

briketka10

  • iv- to asi nee já šla do první v 70 roce a tyhle obrázky tam nebyly pamatuju si na jiný, ukazovala jsem ho i ségře ta mi taky řekla, že jsme měly jinej a určitě jsme do něj nemalovaly :))

anonym

no my jsme prave do nej taky nemalovaly .., ale jsem si na 90 % jista, ze to je ten samej ..
ja sla v 72 roce …, kdyby jste neco zjistila, tak mi dejte vedet ..
:) dik. -iv-

briketka10

no jó, ale náš Drap je starší než my dvě ten měl tenhle. my jsme musely mít novější vydání a ten jsem nevypátrala ať se snažím, jak se snažím..