Avatar uživatele
Drap

Pamatujete si co se pilo v 70 a80 létech ?

http://letecka­posta.cz/491876967

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, hanulka11, hanny 2, tom004, dědapetr, Damiana, Illines před 4408 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Ještě si vzpomínám na Šumavské bylinné /víno s 22 druhy bylin/.Dalo se to koupit i v drogerii a byl to pěknej "bolehlav!"Stálo 14,–Kč.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

ano tak sirupy za 5 kčs to bylo drahé- u nás se kupoval jablečný za 3 kčs.....a vzpomínám na Raketu modrou- jistě pamatuješ to byl driják za 33kčs.....jo to už není pravda
Doplňuji:
a taky jablečńák 1l láhev za 8kč… to byl bolehlav fuuuuj:D:D:D

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
veruska

Myslím,že se také hodně pil rum a domácí vína.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Hannny 2,takové Šumavské bylinné smíchané v poměru 2:1 se šťávou ze švestkového kompotu nám,při kanastě nebo žolíkové bulce,vydrželo až do rána,celkem bez následků. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Taky Prostějovská starorežná a výčepní lihovina,zelená, kmínka,slivovice domácí,kalvádos a jiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

V sedmdesátých jsem jako učeň pil hlavně jabčák,nebo rybizák.Na začátku osmdesátých letěla malinovice a někdy v polovině osmdesátých se chlastala zelená.Když byla nějaká „akce“,koupil jsem si štamprli Bolsu v různé barvě.To byl luxus,velká stála dvacet korun.V osmdesátém bylo lidové pití rum,z toho jsem se párkrát opil a dodnes nemůžu cítit ani rumové pralinky.Ty už vlastně asi taky nejsou.Chodili jsme taky na „bílou paní“.
Víno jsem kupoval „Archivní bílé“,taky bylo drahé-asi 30–40korun.Medvědí krev byla osvědčená klasika.Taky se s Rusáky čachroval gruzínský koňak.To byla chuťovka.V os­mdesátém na vojně jsem ještě chlastal líh na čistění letecké optiky,myslím 80procent,ředěný vodou a karamelem,nebo vitacitem.Zapomnělo se na vitacit a šumáky.Mléko bylo v plastových sáčcích,nebo ve skle.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek