Drap

Pamatujete si co se pilo v 70 a80 létech ?

http://letecka­posta.cz/491876967

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ještě si vzpomínám na Šumavské bylinné /víno s 22 druhy bylin/.Dalo se to koupit i v drogerii a byl to pěknej "bolehlav!"Stálo 14,–Kč.

Další odpovědi
hanulka11

ano tak sirupy za 5 kčs to bylo drahé- u nás se kupoval jablečný za 3 kčs.....a vzpomínám na Raketu modrou- jistě pamatuješ to byl driják za 33kčs.....jo to už není pravda
Doplňuji:
a taky jablečńák 1l láhev za 8kč… to byl bolehlav fuuuuj:D:D:D

veruska

Myslím,že se také hodně pil rum a domácí vína.

tom004

Hannny 2,takové Šumavské bylinné smíchané v poměru 2:1 se šťávou ze švestkového kompotu nám,při kanastě nebo žolíkové bulce,vydrželo až do rána,celkem bez následků. 🙂

dědapetr

Taky Prostějovská starorežná a výčepní lihovina,zelená, kmínka,slivovice domácí,kalvádos a jiné.

jendahun

V sedmdesátých jsem jako učeň pil hlavně jabčák,nebo rybizák.Na začátku osmdesátých letěla malinovice a někdy v polovině osmdesátých se chlastala zelená.Když byla nějaká „akce“,koupil jsem si štamprli Bolsu v různé barvě.To byl luxus,velká stála dvacet korun.V osmdesátém bylo lidové pití rum,z toho jsem se párkrát opil a dodnes nemůžu cítit ani rumové pralinky.Ty už vlastně asi taky nejsou.Chodili jsme taky na „bílou paní“.
Víno jsem kupoval „Archivní bílé“,taky bylo drahé-asi 30–40korun.Medvědí krev byla osvědčená klasika.Taky se s Rusáky čachroval gruzínský koňak.To byla chuťovka.V os­mdesátém na vojně jsem ještě chlastal líh na čistění letecké optiky,myslím 80procent,ředěný vodou a karamelem,nebo vitacitem.Zapomnělo se na vitacit a šumáky.Mléko bylo v plastových sáčcích,nebo ve skle.