Stříbrný

Pamatujete si co jste dělali

17.listopadu 1989 ? Byl to pátek, tuším. No a študáci v Praze, namísto sedět ve studovnách a psát konspekty nebo zaskočit na smíchovskou desítku za 2.50 Kčs či za holkama tak šli raději stávkovat. Některým se možná v životě povedlo a budují svou úspěšnou kariéru. Jiní jsou bez práce, bohužel. A co Vy ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Byla jsem v posledním ročníku a se spolužáky jsme šli v Liberci do ulic...

Bohužel jsem už přesně dva roky bez práce...mám dvě děti a práci na jednu směnu né a né sehnat...setkávám se hodně s didkriminací:-(

Další odpovědi:

Bronzový

Byla jsem na oslavě výročí založení podniku, ve kterém pracoval můj tehdejší manžel.Když jsem ovíněná vyprávěla u stolu s tehdejším vedením podniku, jak ten režim už nemá šanci, někteří se se mnou hádali. A nikdo z nás v tu noc nevěděl, co se v Praze stalo. K tomu, co se tady v dalších letech odehrálo, se vyjadřovat nebudu. Za sebe - jsem ráda, že mohu dneska podnikat, a že jsem mohla úplně opustit svou profesi uč.MŠ. Ale taky jsem před lety zakusila na 4 měsíce, co je to opravdové bezdomovectví, i s dětma a psem a vím, že to se stát nemuselo, sociálka naprosto selhala, nakonec jsem si musela dát pozor,aby mi i dětem kvůli jejich nezletilosti spíš neublížila, a svoji situaci tajit a pomoci si sama.

Zlatý

No,,tomu stávkování jsem moc nedala, na mě tam bylo moc lidí, nemám ráda davy. Solidárně jsem to vydržela asi tak 2 hodinky, pak jsem jela na Smíchov na to pivko a pokračovala jsem vesele na chatu,,tehdy jsem si říkala, že je to jen další šaškárna k ničemu a že z toho bude pěkný průšvih.

Jo a práci nemám, jsem na mateřský a žádnou domácí práci jsem nesehnala a ani brigádu. Mám obavu, že se nebudu mít kam po mateřský vrtnout, budu stará vykopávka :-D. Podnik kde jsem pracovala je v likvidaci,,:-(

Zlatý

Pamatuji, nebyl jsem přímo tam, ale hrozně moc, nadšeně fandil se strachem ať to vyjde. Pak jsem se zapojil tam či onde..
Teď zklamání.

Zlatý

Jako každý den v sezóně.V divadle.Odpoledne zkouška,večer představení. Ti co měli volno,byli v ulicích.

Zlatý

Motala jsem se pod nohama rodičům a příbuzným, kteří chystali pohřeb mé babičky. Zemřela 13. listopadu, 17. listopadu byl pátek, v neděli 19. byl pohřeb. Naši celej týden kmitali, ani nezapnuli televizi, takže NIC nevěděli. Na pohřbu zaslechli pár útržků, ale měli jiný starosti. V pondělí jel táta na služební cestu do Rakouska a když na ně němečtí celníci s úsměvem mávali, ukazovali jim V z prstů a nechtěli vidět pasy, došlo mu, že se děje něco fakt důležitýho.
Pak jezdili na demonstrace do Brna a mě nechali doma s tetou, anžto byl škaredej listopad a já bych nachladla. Štve mě to dodnes - co jsem tak četla zkušenosti vrstevníků, mají nádherně barevný dětský vzpomínky na písničky, barvy, vlajky, svíčky a usměvavý milý lidi. No, ale aspoň jsem nebyla nemocná.

Zlatý

Já jsem byl v práci, která byla tenkrát jistá. Dnes už to je trochu jinak.

Zlatý

Bydlela jsem v Praze v Mařákově ulici u stanice metra Hradčanská,šla z práce po 18 hod.a procházeli tudy zástupy studentů z kolejí nemohla jsem se dostat domů,stála jsem asi hodinu u stánku s kamarádkou a dávala si hranolky,pak smažený sýr a nakonec jsme se musely vrátit a jít na dvě hoďky do vinárny.Ale nevím co si vycinkali ??? Ty hranolky a smažáček si dnes tak výborný a nešizený nikde už nekoupím !

Zlatý

17 listopadu jsem byl v hospodě s kamarády a byl jsem řádně opilý.Bylo to v Praze 5 Radlicích a o tom co se stalo jsem se dozvěděl až sobotu na burze s gramofonovými deskami.Dnes pracuji a už tolik nepiju.:-)

Zlatý

Pracovala som.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.