Ewíík

Pamatujete na tento právní případ ??

Pamatujete si někdo na případ zloděje který přepadával banky nebo snad obchody a kradl vždy částku pod 5000 tisíc protože si myslel že bude souzen jenom za přestupek, ale nebylo tomu tak protože se částka kterou ukradl sčítá a nebylo to klasifikováno jako přestupek ale trestní čin. Kdo si na to vzpomíná, mohli by jste mi prosím poslat informace o tomto případu ? Nemůžu vůbec nic najít.

Odpovědi
JájsemRaibek

Přepadení banky je naplnění podstaty trestného činu loupeže a na ten jako takový se nevztahuje minimální škoda 5.000,–Kč.
Pokud se někdo dopustí loupeže a neodnese si nic, bohužel má smůlu a bude souzen za loupež.