uccello

Pamatujete ještě někdo kostel sv. Prokopa v pražském Prokopském údolí?

Stával nad dnešním lomem, kde je dnes vojenský prostor, do roku 1966. Pak ho strhli kvůlí těžbě. Je tady nějaký pamětník, který ho zažil nebo v něm dokonce byl?
Doplňuji:
Crane: Ano, to se povídá, ale také měl z těch otřesů z lomu narušenou statiku, takže by ho to asi stejně neminulo.

Odpovědi
Crane

Já někde četl že ho strhly aby nemohl být použit jako orientační bod pro bombardéry pro případné bombardování přilehlého vojenského prostoru.

Pepa25

Ne, už jen ten kříž, který byl vztyčen asi před 10 lety nad tunelem.

Zdroj: http://www.pro­kopskeudoli.e­u/pruvodce/html-pruvodce/kostel-sv--prokopa