Avatar uživatele
anonym

pamatuje te si ještě říkanky ze školy?

bolí mě hlavička,bolí mě bříško,co ty víš o lásce má žákovská knížko!
Vzpomenete si co jste vymýšlely?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, johana 56, anonym, fcoop, anonym, anonym, anonym před 4177 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Polámal se mraveneček a několik dalších bych ještě dohromady dala. Já to moc neoblibovala, milovala jsem knihu „Všeljaká koukátka pro kluky a holčičky“ od Aloise Mikulky, kde kromě veselých obrázků byly i rozverná říkadla. Dnes si vzájemně s vnučkou vyměňujeme ty „svoje“ oblíbené- ona mi říká ty ze současné školky a já jí ty svoje z pravěku. „Viděl jednou malý candát, žížalu se ve vodě plandat. Nedal si říci, že visí na udici, máma mu musela pětadvacet nandat.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Moc ne, já na ty rýmovánky nikdy nějak nebyla, ale vzpomínám na takové tradiční, předvánoční, co se psalo na tabuli před hodinou. (Někdy to zabralo, hlavně u nového nebo hodně starého „personálu“…:-)
Vánoce se blíží, vědomosti tíží, jde to s námi ke dnu, zkoušejte až v lednu. Ryba by vám nechutnala, kdybyste nám pětku dala (pro učitele-muže – kapr by vám nechutnal, kdybyste nám kuli dal).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kobranek

Třeba:
„Světla, světla, světýlka, světla. Lucerničky, lucerničky, blik, blik, blik.“
nebo:
„Dup, dup, dup. Medvěd staví dům. Nejdřív stěnu, potom střechu, pak zaleze do pelechu.“
Já jsem ve 4. třídě a pamatuji si je z 1. třídy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

už si jenom pamatuji: .. a my jdeme mámo, táto, ať je zima nebo bláto a dědovu mísu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

já to znám jinak-Čtvrt půl třičtvrtě celá – ukažte ručičky kolik to dělá?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Žili byli tři bandita,Lenin Stalin i Nikita …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Vot Tamara pasmatri,i igrušky nazavi.Kukla lora,myška Byška,zájčik,kot i mašína:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Vlastní jsem nevymýšlela, ale pamatuji si, jaké básničky skládali ostatní. Jinak si pamatuji říkánek a básniček i básní spousty, až mne to překvapuje – Neruda, Wolker, Bezruč, Erben a další básníci. Recitovat bych se ale i dneska styděla 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

Zpívali jsme různé verze skákal pes. Už nevím kdo to vymyslel ale byla to prča :D
Skákal pes přes oves přes minový pole šel tudy mislivec a řekl mu ty vole :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak já si říkanky nepamatuju, ale to bude asi tím, že jsem vymýšlel vše možné jen ne něco pořádného :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natty*

„Čtvrt, půl, tři čtvrtě, celá. Jak se to ručičky, mé zlaté holčičky, jak se to dělá?“

"Hopi, hopi, zajíček skáče. Dupy, dupy, beran dupe. .....(dál si to nepamatuji)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SteimlX

ene bene lexa, střeva lezou ze psa…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Další verze : čtvrt, půl, třičtvrtě celá – ukažte hodinky kolik to dělá.

před 4177 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek