Palivo z letadla, jak to je?

Ahojky.Včera jsme se bavili ohledně letadel a bylo mi řečeno,že letadla,která se blíží k přistávání na letiště,odpouštějí palivo z nádrží.Je to pravda a pokud ano,proč tak dělají?

Nejlepší odpověď
irij

Kdesi jsem četl , že to tak funguje u latadel , které jdou na nouzové přistání. Aby snížily riziko vybuchu nebo vznícení letadla.

Další odpovědi
Děda Louda

Běžně se to nedělá. Stroj musí mít určitou zálohu paliva pro případ mimořádné události na letišti, aby mohlo pokračovat v letu jinam.
Palivo se vypouští před nouzovým přistáním z důvodu snížení rizika v případě poruchy na palubě.

led

Palivo sa výpušťa len v prípade, že by jeho hmotnosť bránila bezpečnému pristátiu.

Terryle

Jak říkaj ostatní – palivo se běžně nevypouští. Ono to není nic ekologickýho a koupit spršku od čůrajícího kolegy by nepotěšilo ani letadla v nižších hladinách, ani nikoho na zemi. Palivo se vypouští jen v případě problémů – hlavně když se jde předčasně na nouzový přistání. Letadlo s plnejma nádržema je těžký, takže mu to prodlužuje brzdnou dráhu, takže potřebujue delší ranvej. A hlavně je tam nebezpečí požáru.