Shizuka

Pálení žáhy , jak jí zahnat ?

Je mi 13 a byly jsme na chatě a lék na pálení žáhy jsem si tam asi zapoměla protože ho nemůžu najít neporadil by mi někdo jak to zahnat ?

Doplňuji:
Dobře díky něco z toho zkusím nemám na vybranou je mi celkem blbě z toho xD Mockrát díky ! :)

Nejlepší odpověď
quentos

mělo by na to pomoci vykloktat a vypít sklenici slané vody – tedy ne že by to bylo něco chutného, ale zabírá. Podle http://heartbur­n.about.com/b/2012/­02/26/getting-quick-heartburn-relief.htm by měla pomoci i jedlá soda a tvrdí tam, že prý i žvýkačka či ocet.

Další odpovědi
marci1

Pokud nejsou po ruce léky, někomu pomáhá na pálení žáhy napít se smetany nebo plnotučného mléka.

anonym

Můj tatínek pil vodu s trochou jedlé sody a octa.

Braník

zkus ve sklenici rozmíchat jedlou sodu nebo zkus tablety TUMS

pokazdejinak

vím, že už je asi pozdě, ale v těhotenství jsem taky nemohla pořád „baštit“ různé pilulky, takže mi docela pomáhalo rozžvýkat pár mandlí i se slupkou, nebo sníst kousek syrové brambory (teď, když jsou nové, tak vůbec nejsou špatné…)
jinak to, co už radili jiní – mléko, soda, voda, slaná voda… někde jsem četla i radu rozkousat cca 3 celá kávová zrna, ale káva mi ukrutně nechutná, tak tohle vyzkoušené nemám :)