waterwolf

Pálení žáhy

Máte radu na tuto nepříjemnou věc? Jediné co mi pomáhá je jedlá soda..chtěl bych zkusit něco jinýho, ale zatím nic jinýho nezabralo..jako např:mléko, voda s cukrem, malox, a další z lékarny takzvané mléka:-) Děkuji za případné odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Jistěže v lékárně dostanete různé žvýkací tablety, které uklídní překyselení žaludku – např. Acix, Rennie. Jenže soda obtíže stále prohlubuje. Já sama se léčím přírodními prostředky. Při potížích piji šťávu ze syrového nebo kysaného zelí, z citrónů nebo z jablek. (2× až 3× denně půl sklenice vody). Podívejte se, jak řeší pálení žáhy jiní nemocní.
Doplňuji:
Omlouvám se, přepsala jsem se – 2× až 3× denně půl sklenice šťávy.

Zdroj: http://www.ak­tivni.cz/tema/zdra­vi/paleni-zahy---poradte

Další odpovědi
kenyrts

Pálení žáhy
Pálení žáhy je velice nepříjemná záležitost. Vzniká návratem kyselého žaludečního obsahu do jícnu. Často pálení žáhy postihuje těhotné ženy a po porodu samo vymizí.
Pokud máte neustálé problémy s pálením žáhy, může to být znamením nějakého zdravotního problému a někdy pomůže až operace jícnu.

Úlevu většinou přináší zvýšená poloha horní poloviny těla nebo vypití sklenky vlažné vody.
Někomu pomáhá vypít hrnek mléka.
K potlačení kyselosti žaludečních šťáv se používá jedlá soda.
Pálení žáhy zaženete i kouskem mrkve nastrouhané najemno, který sníte.
Některé babské rady doporučují uklidnit pálící žáhu syrovou bramborou, stačí kousek, který důkladně rozkousáte.
Následující babská rada slibuje, že vás zbaví pálení žáhy natrvalo:
Potřebujete k tomu kyselou smetanu a výdrž. Doporučuje se totiž užívat smetanu při potížích po lžičkách po tři dny, ovšem jako jediné jídlo. Takto byste měli zkonzumovat až pět sklenic kyselé smetany.

panenka

můj manžel taky na to trpí pomáhá mu zmíněná od vás soda,tumsky nebo rený pastilky

LuciJe

Osobně používám taky sodu. Na pálení žáhy je dobré jít z druhého konce – neřešit příznaky, ale důvody. Zkuste vysledovat, která potravina Vám pálení žáhy způsobuje a vyhněte se jí.

anonym

Na paleni zahy jsem ja trpela vice jak 5let vzdy mi pomohly na chvili pastilky Rennie.ale pak jsem se objednala na dop.obvodniho lekare na endokrinologii a po te dobe uz 1 rok nevim co to je.

taborsky ruda

Kdysi kdesi jsem našel radu, která se zdá, že je blbá, ale když jsem jí vyzkoušel, zjistil jsem, že dokonale funguje. Rozžvýkejte jednu, dvě mandle. Buď suchou nebo spařenou a sloupnutou ze slupky. Já si jich vždy pár spařím a když dojdou (za třeba 3 měsíce ) tak to zopakuji.

JayDee446

Rennie.

Džanička

Já jsem na pálení žáhy trpěla v těhotenství,po­mohl mi gaviskon,také jsem měla jedlou sodu v tabletách, a mamka na to bere léky Lansoprazol Pliva,napsal jí to doktor na plicním,zajděte si k doktorovi,určitě to chce nějaké vyšetření,než zkupovat lékárny,a hledat co vám pomůže.