Jojka

Pálení očí

V poslední době mě strašně pálí oči – hlavně, když čtu, koukám na PC atd. Nosím brýle i přesto mě oči pálí a slzí. Nevím, co s tím. Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak to bude chtít nějaké kapky. Pokud máte i zároveň pocit,že hůř vidíte,tak navštivte očaře,třeba se Vám zrak zhoršil. Mě taky oči bolely a hrozně jsem slzela,docela dlouho trvalo,než jsem zašla k lékaři a ten zjistil,že špatně vidím a jak se oči tím pádem více namáhaly,tak pak docházelo ke zmíněným problémům.

Další odpovědi
vagra

Brýle už budou asi slabé-poslechněte kropitko a zajděte k očnímu.

kočíčí

Mohou se ucpávat slzné kanálky,to způsobuje právě to slzení,bude to chtít určitě zajít k očnímu a silnější brýle.Mám stejný problém,ale ještě jsem na očním nebyla.

anonym

Dobrý den.Neodkládejte návštěvu u očního lékaře.Napřed jsou potřeba správné brýle a teprve pak to ostatní.Bude se jednat pravděpodobně o syndrom suchého oka,kterým trpí hodně lidí,zvláště těch,kteří tráví hodně času u počítače nebo u televizoru.V lé­kárně dostanete bez předpisu koupit umělé slzy nebo oční kapky v několika druzích.Ale pozor na VISINE kapky.Všechny druhy oči vysušují.Dobré skušenosti mám s kapkami Lacrisyn nebo Tears Naturale II od Firmy Alcon.Suché oko nadměrně slzí protože není dostatečně mazané,nebo mají oční slzy špatné složení.

Zdroj: vlastní zkušenost.

Blanica

také jsem problém zpočátku podceňovala do té doby,než mi u pravidelné kontroly v ordinaci očního lékaře řekli o " syndromu suchého oka".Doktor mi doporučil Ocutein sensitive.Teď si kapu, už po několika minutách se mi uleví a já funguju u počítače dále v pohodě.

hezky_kolac

Já jsem dostala od mamky Ocutein Brilant oční výživu s kapkama Sensitive, ty používám při pálení očí, ale preventivně užívám i výživu přímo na oči a musím říct, že pálení očí mi částečně zmizelo a cítím se líp.