mirekmiro

Páleni jazyka

jiz delsi dobu mne pali jazyk v ustech,je na to nejaky lek,dekuji.

Nejlepší odpověď
annas

MUDr. Petra Štěpánovská radí:
Příčin pálení jazyka je celá řada a pálení se zbavíte jen tak, že onu příčinu odstraníte. Mezi nejčastější patří nedostatek vitamínů, a to zejména řady B, nedostatek železa, může se jednat o kvasinkovou infekci, anémii a samozřejmě příčinou může být i nedořešený zubní kaz. Vyhledejte stomatologa, nechte si opravit zuby, hodně pijte, případně vyplachujte ústní dutiny, zařaďte do svého jídelníčku vitamíny řady B, poraďte se se svým lékařem, zda se nemůže jednat o zmíněnou kvasinku.

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/paleni-jazyka-6133