Avatar uživatele
Evuše

Pálení a bolest v okolí pochvy

Tři dny mně pálí a svědí v okolí pochvy. Nevím jestli mně to bolí i
v pochvě, protože ta bolest je okolo. Je to dost nepříjemné a je mi
navíc 14 let.
Nevím co mám dělat, jak to mám říct mamce.

P.S.Mamka má vaginální mykózu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? led, dědapetr před 4676 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Vůbec se nestyď a mamce o tom řekni – asi máš mykózu taky. Mohla jsi to nějak chytit od ní (nedostatečné mytí rukou před a po záchodě a tak) nebo jinde (někdo je náchylnej a chytí to třeba v bazénu).
Není to vůbec žádná ostuda a může to dostat kdokoli a skoro jakkoli. Netrap se, řekni to mamce, koupíte mastičku a za pár dní máš po problémech :o)

Nebo jestli se MOC stydíš, zajdi si do lékárny a kup si něco sama – mně kdysi pomohl Canesten. Ale fakt myslím, že není důvod se stydět nebo bát o tom mamce říct – tím spíš, že sama ví, jaký to je…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iwetax

Pokud se stydíš nebo nemáš s mámou dobrá vztah, můžeš jít ke gynekologovi sama. Stačí jen kartička pojišťovny a 30kč.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Komu jinému by jsi se měla svěřit když ne mamce řekni ji to a to co nejspíš.od toho mamky jsou aby jsi mohla s problémy za ní přijít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Mluvit o problémech intimních partií těla není dost často příjemné ani dospělým. Pokud se s mámou bavíte o ledačems, tak přijdu a řeknu – mám bolesti, problémy. Ve 14 letech byste si už s mámou měly povídat i o zásadnějších věcech v intimních záležitostí než je jen nějaká nemoc.
když to s mámou nejde, zkus babičku, tetu apod.
Ale i tak – zítra dojdi ke svému dětskému lékaři, pokud je to už, raději, když je to nepříjemné, tak rovnou dojdi na gynekologii. A mám pocit, že do 15 let 30, kč neplatíš – ale pro jistotu.
Možná se budeš divit, ale s dcerou jsme si řekli o mnohém, i když dost toho bylo ze ženského hlediska neřečeno. To podstané ale ano – když byl problém, řešil se v pohodě.
O nemocech a problémech v intimních oblastech se dělá ve společnosti zbytečné tabu. Ale ve své podstatě pro lékaře takové věci jsou zcela běžné věci, setkávají se s nimi denně, a v čekárně je tam tolik pacientů se svými problémy, že zas není třeba se nad tím moc zabývat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

říct to:

rodičům (někdy je táta lepší, ale máma líp poradí)

lékař ma ambulanci na každem kroku.

a pospíchej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Prosím tě nestiď se to říct mamince,je to celkem normální,nachla­zení,nemusíš to mít co mamka,zajít na urologie.když to budeš odkládat bude to horší musíš mít odvahu,je to pro tebe dost složité,nejseš sa­ma.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek