Evuše

Pálení a bolest v okolí pochvy

Tři dny mně pálí a svědí v okolí pochvy. Nevím jestli mně to bolí i
v pochvě, protože ta bolest je okolo. Je to dost nepříjemné a je mi
navíc 14 let.
Nevím co mám dělat, jak to mám říct mamce.

P.S.Mamka má vaginální mykózu.

Nejlepší odpověď
Terryle

Vůbec se nestyď a mamce o tom řekni – asi máš mykózu taky. Mohla jsi to nějak chytit od ní (nedostatečné mytí rukou před a po záchodě a tak) nebo jinde (někdo je náchylnej a chytí to třeba v bazénu).
Není to vůbec žádná ostuda a může to dostat kdokoli a skoro jakkoli. Netrap se, řekni to mamce, koupíte mastičku a za pár dní máš po problémech :o)

Nebo jestli se MOC stydíš, zajdi si do lékárny a kup si něco sama – mně kdysi pomohl Canesten. Ale fakt myslím, že není důvod se stydět nebo bát o tom mamce říct – tím spíš, že sama ví, jaký to je…

Další odpovědi
iwetax

Pokud se stydíš nebo nemáš s mámou dobrá vztah, můžeš jít ke gynekologovi sama. Stačí jen kartička pojišťovny a 30kč.

dědapetr

Komu jinému by jsi se měla svěřit když ne mamce řekni ji to a to co nejspíš.od toho mamky jsou aby jsi mohla s problémy za ní přijít.

venkovan

Mluvit o problémech intimních partií těla není dost často příjemné ani dospělým. Pokud se s mámou bavíte o ledačems, tak přijdu a řeknu – mám bolesti, problémy. Ve 14 letech byste si už s mámou měly povídat i o zásadnějších věcech v intimních záležitostí než je jen nějaká nemoc.
když to s mámou nejde, zkus babičku, tetu apod.
Ale i tak – zítra dojdi ke svému dětskému lékaři, pokud je to už, raději, když je to nepříjemné, tak rovnou dojdi na gynekologii. A mám pocit, že do 15 let 30, kč neplatíš – ale pro jistotu.
Možná se budeš divit, ale s dcerou jsme si řekli o mnohém, i když dost toho bylo ze ženského hlediska neřečeno. To podstané ale ano – když byl problém, řešil se v pohodě.
O nemocech a problémech v intimních oblastech se dělá ve společnosti zbytečné tabu. Ale ve své podstatě pro lékaře takové věci jsou zcela běžné věci, setkávají se s nimi denně, a v čekárně je tam tolik pacientů se svými problémy, že zas není třeba se nad tím moc zabývat.

arygnoc

říct to:

rodičům (někdy je táta lepší, ale máma líp poradí)

lékař ma ambulanci na každem kroku.

a pospíchej.

žolik

Prosím tě nestiď se to říct mamince,je to celkem normální,nachla­zení,nemusíš to mít co mamka,zajít na urologie.když to budeš odkládat bude to horší musíš mít odvahu,je to pro tebe dost složité,nejseš sa­ma.

Zdroj: žolík