Aly

Co za potraviny jíst proti padání vlasů v pubertě?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, je mi 14 let a poslední dobou mi začaly strašně padat vlasy, jsou sice párkrát barvené, naposledy před necelými dvěma měsíci.
Vlasy se jak lámou, tak vypadávají i s kořínky, můžete mi poradit co za potraviny jíst, nebo alespoň mi doporučit doplněk stravy, který pomáhá?
Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Spíše se jedná o přirozenou výměnu než o padání. Žádná strava ani doplněk spolehlivě od padání nepomůže.

Diplomat

Dobrý den, pokud se vlasy lámou v první polovině, jsou nejspíše poškozeny barvením/odbar­vením. Pokud se lámou konce, nejde do celého vlasu výživa. Pravděpodobně je zanesená pokožka a něco brání přísunu živin. Chce to pokožku důkladně vyčistit, například rašelinovou procedurou.

Vlas vypadává vždy i s kořánkem, to je normální. Pokud je obalen bílou hmotou, jedná se o tuhý mazotok, který je třeba rozpustit. Jsou na to speciální tonika.
Jejich nevýhodou je, že ze začátku padájí a mastí se vlasy ještě více, až pak se to stabilizuje.

Zdravý jídelníček je jenom třešinkou na dortu, sám o sobě stav takto zanesené pokožky nezmění. Celé je to způsobeno buď nedostatečnou hygienou nebo nevhodnými přípravky. Doporučil bych navštívit specialistu = trichologa, který se na pokožku podívá mikrokamerou a vše vysvětlí.

Zdroj: http://www.ka­pyderm.cz/mas­tne-vlasy.php

beruskaa

Z doplňkem stravy nemás zkušenosti. Ale vybet si nějaký který obsahuje hlubokou regeneraci. Zaměř se spíše na přírodní kosmetiku z lékárny bez parabenů a silikonů. Mohu doporučit šampon a vlasový aktivátor Capillan, vlasy omezí vypadávání a rychleji rostou. Teť vlasy netrap a nebo si pořiď od Loreal Paris Professionel krém na vlasy regeneraci teplem. Do vlasu se vztřebá ta látka a buděs je mít rovné/zkroucené atd. Koukni se na následujíci odkaz najdeš tam příručku o vlasech: http://www.stu­dioamadeus.cz/o-vlasech.html