vamplires

Padající éra letadel

Ahoj,
jak známo ve světě, letadla padají.

Víte, můj veliký sen je zajet si do Ameriky, ale bojím se, že kdybych letěla letadlem, spadlo by a já bych zahynula.

Chtěla jsem se zeptat, padají letadla často? Zřídka?

Na jakou společnost si dát pozor a které naopak důvěřovat?

Jak často letadla padají?

Děkuji za všechny odpovědi!

Nejlepší odpověď
anonym

Zřejmě hodláš tetět poprvé a tak snadno podléháš novinářsky nadneseným titulkům.
Letecká doprava patří mezi nejbezpečnější na světě (z hlediska procenta nehod vůči celkovému počtu pasažérů).
Objem linek, letadel a přepravních kapacit se každoročně a soustavně rozrůstá, takže se relativně častěji objevují zprávy o nehodách.
V drtivé většině jsou příčinami chyba lidského faktoru, zanedbání předletových kontrol nebo povinné údržby, selhání leteckého dispečera, nedostatečné jazykové vybavení palubní posádky, podcenění počasí, absence letištního vybavení vyšších generací (např. jako ve Frankfurtu /Mohanem, umožňujícím přistávání za jakéhokoliv počasí)
a teprve nato nečekaná technická závada.
Obecně jsou spolehlivější zavedené a renomované letecké společnosti (které jsou logicky dražší než mnohé nízkonákladové).
Jinak padají letadla, ne éry (asi jsi chtěla napsat „Éra padajících letadel“, ne?)

Další odpovědi
lexx

ber to statisticky: víc lidi zahyne při autonehodách

led

Vôbec by som sa nevzrušovala. Kľudne si do lietadla nasadnite (prirodzene nie do nákladného typu podľa filmu „Policajná akedémia“ ktorým letel kpt.Harisson – staré deravé, dýmiace). Letela som cez Veľkú mláku, jediný problém som mala s nudou počas letu.
Keď vám letuška začne rozprávať o bezpečnostných opatreniach, únikovom východe, správaní sa pri núdzovom pristáti, pozorne sledujte, ale nevzrušujte sa. Lietadlo je bezpečnejšie než iná doprava.

Terryle

Jééé, otázka na mě! :oD
Stručně: Nemáš se čeho bát. Pokud poletíš se společností z nějaké civilizované země, je nebezpečí skoro mizivý.

Evropský i severoamerický společnosti patří z hlediska bezpečnosti k absolutní světové špičce. Vlastně když se nad tím zamyslím, tak od předloňské tragédie Airbusu Air France se západní společnosti fakt zásadní velká nehoda nestala.

A odborný zdroj (volně cituju z příspěvku z odborné konference o bezpečnosti v letectví z roku 2009) říká: …ve světovém průměru to je JEDNA nehoda na 1,3 MILIONU letů. Nejhorší to je v Africe: 1 nehoda na 244 000 letů a v Jižní Americe – 1 nehoda na cca 600 000 letů) Takže je jasný, že i rozvojových zemích bys musela mít ukrutnou smůlu, abys sedla do toho letadla, které zrovna havaruje…
A je důležitý si uvědomit, že to číslo 1 : 1,3 milionu započítává i ty rizikový oblasti jako Afrika a Jižní Amerika. Takže v Evropě a Severní Americe bude ta pravděpodobnost ještě nesrovnatelně men­ší.

Hlavní příčina leteckejch nehod je lidská chyba (kterou se dost často dá odbourat kvalitním výcvikem, sledováním návyků pilotů atd – což se v Evropě a Americe dělá úplně běžně). Nebo údržba letadla – která je tady zase na úplně jiný úrovni, než někde v Africe. „Tady“ na Západě se vážně není čeho bát. Je nesrovnatelně větší šance, že nedojedeš domů autem…

Takže žádný strach a pokud poletíš (hrozně bych Ti to záviděla!!! :o) , tak si to moc užij!