Kai

Padá hvězda, něco si přej; první noc na novém místě, něco si přej – co dalšího znáte?

Nebo např. v Plzni na náměstí Republiky nosí štěstí, když si šáhnete na třináctou „příčku“ katedrály sv. Bartoloměje.

Odpovědi
Enn

Padá vláda, něco si přej.

Luciášek))

Do Františkových Lázní se jezdí sáhnout si na přirození malé sochy Františka, což prý přinese ženě dítě (otěhotní).

Pokud chcete znát pouze něco, co přináší štěstí – střepy, dotknutí kominíka, číslo 7.
🙂
Doplňuji:
Hlavně nezapomínejte, že jsou to jen pověry 😉