denny0707

Co se stane, když oznámím trestný čin na lince 158 a řeknu své vlastní jméno? Můžou ho podvodníci zjistit?

Co se stane, když oznámím trestný čin na lince 158 a řeknu jim své vlastní jméno? Dnes jsem v Praze zavolal policii na skupinku podvodníků, co se snažili obrat turisty, a operátorce jsem dal své jméno. Může se mi něco stát a můžou ho podvodníci zjistit?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jistěže mohou. Pokud by to došlo až tak daleko, jako je projednání před soudem a ty budeš jako svědek, bude tam tvá identita prozrazena. No ono už v přípravném řízení. Policie tě pozve k výslechu, kde uvede do protokolu tvé údaje. A kdo si myslíš, žemůže nahlížet do protokolu? No obviněný.
A neboj, v tomto případě nebude brán zřetel na utajovaného svědka, to by muselo být něco hodně velkýho.
Ale jinak jen jméno nestačí, ikdyž podle telefonního čísla a jména už může policie tebe najít.